SEAT SOUND PREZENTUJE Ladies’ Jazz Festival by SEAT 2010

 Jedyny w Europie Festiwal Kobiet Jazzu, czyli Ladies’ Jazz Festival by SEAT już wkrótce zamieni Gdynię w miasto jazzu. Ladies’ Jazz Festival by SEAT 2010 to już szósta edycja festiwalu, który w tym roku odbędzie się w dniach 15 -18 lipca.


Partner tytularny Festiwalu, marka SEAT, także w tym roku zapewni wszystkim gwiazdom festiwalu limousine service oddając do dyspozycji gości sportowe limuzyny SEAT Exeo i SEAT Exeo ST.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu nie zabraknie muzycznych światowych znakomitości. Piotr yszkiewicz, spirytus movens całego wydarzenia, zapowiedział zarówno polskie premiery jak i prapremiery wydarzeń światowych. Potwierdzone gwiazdy festiwalu to Randy Crawford, nazywana przez miłośników kobiecego jazzu „Królową jazzowej wokalistyki”. Do Polski zawita także brazylijska diva, dwukrotna laureatka Grammy, czterokrotnie ogłoszona przez magazyn Down Beat jazzową wokalistką roku, Flora Purim oraz jej mąż Airto Morreira. Dużym wydarzeniem będzie także koncert znakomitego kwartetu The Manhattan Transfer.

Polski jazz kobiecy reprezentowany będzie z kolei przez Agę Zaryan, Urszulę Dudziak, Dorotę Miśkiewicz oraz właścicielkę Paszportu Polityki, nagrody "Mateusza", statuetki Fryderyka, Gabę Kulka wraz z zespołem.

Większość koncertów obywać się będzie w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Koncerty klubowe zawitają w też muzycznym klubie Ucho w Gdyni. Z kolei występ ”The Manhattan Transfer” zaplanowano w mieszczącej ponad 3.000 widzów, najbardziej akustycznej sali widowiskowej w Polsce, czyli w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gdyni.
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.