Sadurski przeprasza tragicznie zmarłego Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego (video)

Po śmierci Lecha Kaczyńskiego satyryk kpił i szydził sobie z niego.


Szczepan Sadurski to satyryk i rysownik , który jest założycielem wydawnictwa "Superpress", wydającego m.in. miesięcznik "Dobry Humor". Współpracował między innymi z Onet.pl i TVP.

Spore grono ludzi wie, że wpaść takiemu w łapy to nie zawsze dobrze się kończy. Po śmierci Lecha Kaczyńskiego satyryk zbyt daleko zabrnął z rysunkami o tragicznie zmarłym Prezydencie. Arcybiskup nakazał przeprosić publicznie zmarłego, co Sadurski czyni.

Właśnie zrobiłem rachunek sumienia a propos ś.p. prezydenta. To oczywiste, byłem jednym z tych, którzy drwili z tego co robił, więc też i z niego samego jako osoby publicznej. Bo na tym polega zawód satyryka – na komentowaniu wydarzeń, zjawisk i osób, w tym polityków. Zresztą byłoby dziwne, aby satyryk ignorował pana prezydenta. Był obiektem do żartów i jeśli w Niebie podobnie jak ja, też zrobił sobie rachunek sumienia – dobrze wie, że solidnie sobie na zasłużył – pisze Sadurski. – Pewnie nic to nie zmieni, ale przepraszam. Jako satyryk i chrześcijanin. Jarosława Kaczyńskiego też z góry przepraszam, bo w jego przypadku nie zamierzam rezygnować. Podobnie, jak z satyry na wszystkich innych żyjących polityków, którzy swą działalnością zasługują, aby w satyryczny sposób komentować to, co robią – dodaje.

 Cała afera poszła o rysunki satyryczne w filmiku.
{youtube}L-lsnS3Qcz4{/youtube}

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

1 osoba skomentowała artykuł: Sadurski przeprasza tragicznie zmarłego Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego (video)

You must be logged in to post a comment.