Rysiek z Klanu w nowej odsłonie

Mafia dla psa czyli niecodzienna kampania społeczna

Gangsterzy  mówią “Przytul psa”.

Każde obejrzenie filmu online uczy wrażliwości i … napełnia miskę.

 

Już 10.12.2012 startuje kampania na rzecz Fundacji Przytul Psa.  W roli bezwzględnego mafioso, uczącego fachu młodsze pokolenie – Piotr Cyrwus.

Nie jest łatwo być psem – i to w każdym tego słowa znaczeniu. Przyjrzyjmy się jednak na chwilę losom naszych czworonożnych przyjaciół. Niejednokrotnie padają oni ofiarami nie tylko niewiedzy swoich właścicieli, nieświadomych tego jak postępować ze zwierzętami, ale i zwykłego okrucieństwa. Problem znęcania się nad zwierzętami wymaga działań, które nakierowane są na dwa cele. Z jednej strony należy pomagać tym, które doświadczają przemocy, ale oprócz tego przede wszystkim zmieniać świadomość osób odpowiedzialnych za ich los.

Jak podołać temu zadaniu? Służą temu oczywiście kampanie społeczne, jednak w natłoku akcji charytatywnych i rozmaitych grup potrzebujących pomocy, trudno przebić się ze swoim przekazem, czy też cytując bohatera kampanii Mafia dla Psa – “Kampanie społeczne to zawsze niezłe g….”.  Zwłaszcza kampanie prowadzone na rzecz zwierząt borykają się z problemem epatowania cierpieniem i niewielką oryginalnością.

Świadomość tych problemów stanowiła inspirację dla kampanii społecznej Mafia dla Psa® prowadzonej na rzecz bezdomnych, pokrzywdzonych psów. Serce akcji stanowi spot, którego reżyserem, a także autorem scenariusza jest przedstawiciel młodego pokolenia polskich reżyserów, Kazimierz Zbąski, współpracujący przy tej okazji ze swoją siostrą, Marią Zbąską. Spot ten w niespotykany wcześniej sposób prezentuje problem znęcania się nad zwierzętami. W rolę ich nieformalnych rzeczników wcielają się… gangsterzy. Posługując się kolokwialnym językiem ulicy nawołują do odpowiedniego podejścia do zwierząt, tłumacząc właściwy sposób zachowania na porwanym przez siebie … psie.

Udział w nowatorskiej akcji wzięli znani aktorzy: legendarny „Rysio z Klanu”, Piotr Cyrwus, Michał Czernecki, Marcin Sztabiński, Michał Piela oraz Piotr Bujnowski, którzy wcielają się w postaci mafiosów wrażliwych na los psów.

Ironiczny klip przygotowany dla potrzeb akcji w niespotykany wcześniej sposób łączy cechy tradycyjnej kampanii społecznej z koncepcją kina gangsterskiego i dialogami rodem z Miasteczka South Park. Mafia dla Psa® nie szokuje swoich widzów na siłę, ale znacząco odróżnia się od sztampowych i łzawych reklam charytatywnych, z jakimi najczęściej spotykamy się w rodzimych mediach.

Twórcy filmu zapowiadają, że pomoc Fundacji nie zakończy się na filmie – pierwszą częścią jest jednak rozpropagowanie go wśród internautów…

Mafia dla Psa nie tylko edukuje, zwiększając społeczną świadomość opisywanego problemu, ale także stanowi okazję do dobrej zabawy.

Partnerzy akcji to: Dom Produkcyjny Timecode, Nowy Teatr, Play, Siepomaga, Mediafun, Panavision, Luksfilm, Yakumama, Dorsz, Ucho Studio, OneLine. Spot został przygotowany charytatywnie.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)
Rysiek z Klanu w nowej odsłonie , 10.0 out of 10 based on 1 rating

Comments are closed.