Ruszył festiwal ORANGE KINO LETNIE SOPOT – ZAKOPANE 2010

 Zobacz kto się pojawił.


Wczoraj, 1 lipca o godzinie 21:30, odbyła się uroczysta inauguracja ORANGE KINO LETNIE SOPOT-ZAKOPANE 2010 – równolegle w obu miastach! Tego dnia, odbyły się 2 uroczyste gale – w Sopocie gospodarzem wieczoru był Olivier Janiak, w Zakopanem Tomasz Raczek.

W Sopocie Galę otworzyli Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski oraz Arkadiusz Marszałek, Dyrektor Departamentu Marki, Mediów i Komunikacji Grupy TP i Paweł Adamski, Prezes Zarządu Outdoor Cinema w towarzystwie Katarzyny Figury i Piotra Siwkiewicza – rodziców chrzestnych specjalnego, wakacyjnego Pociągu PKP Intercity TLK „Orange Kino Letnie”, który przez całe wakacje kursuje między Sopotem i Zakopanem z Wagonami Filmowymi. W Zakopanem otwarcia dokonał burmistrz miasta Zakopane Janusz Majcher w towarzystwie gwiazdy telewizji TVN Tomasza Zubilewicza.

Obydwie gale – na sopockim molo i na placu Niepodległości przy zakopiańskich Krupówkach – zgromadziły nie tylko zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. Julia Kamińska, Dorota Gardias-Skóra, Omenaa Mensah, Marek Kaliszuk, Maria Konarowska czy bohema trójmiejskiej sceny artystycznej , ale również tych, którzy przyszli tu na wieczorny spacer. Wszyscy uczestniczyli w wielkim filmowym, lecz także muzycznym wydarzeniu, związanym z twórczością Michaela Jacksona. Na inaugurację ORANGE KINO LETNIE SOPOT-ZAKOPANE 2010 pokazany został 'Moonwalker' – muzyczny film przygodowy według scenariusza i z udziałem Michaela Jacksona przeplatany jego najlepszymi teledyskami i fragmentami koncertów. Wybór tego filmu miał szczególny kontekst, kilka dni temu minęła pierwsza rocznica śmierci Króla Popu…


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.