, ,  

Roger Christian i Ellen Chenoweth gośćmi OFF PLUS CAMERA

Współtwórca „Gwiezdnych Wojen” oraz czołowa reżyser castingów w Hollywood już w kwietniu w Krakowie

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF PLUS CAMERA odbędzie się w Krakowie w dniach 8-17 kwietnia. W programie znajdzie się blisko 100, w większości premierowych, filmów z całego świata. Do Krakowa przyjedzie w tym czasie ponad 100 zagranicznych gości – gwiazdy światowego kina, aktorzy, reżyserzy, lecz również mistrzowie innych kluczowych profesji filmowych (scenografia, efekty specjalne, casting), którzy poprowadzą specjalistyczne warsztaty branżowe. Wśród nich genialny scenograf, laureat Oscara, ROGER CHRISTIAN (‘Gwiezdne wojny’, „Obcy – 8. pasażer „Nostromo”, “Żywot Briana”) oraz – jedna z najlepszych specjalistek od castingu w Hollywood – ELLEN CHENOWETH (‘Tajne przez poufne’, “Prawdziwe męstwo”, “Gran Torino”).

ROGER CHRISTIAN, brytyjski scenograf i reżyser, który dzięki współpracy z George’em Lucasem i Ridleyem Scottem stał się żywą legendą kina, będzie gościem 4. edycji festiwalu OFF PLUS CAMERA. Twórca spotka się również z fanami, zasiądzie w jury Konkursu Polskich Filmów Fabularnych oraz poprowadzi warsztaty dla branży.

Czym zajmuje się ELLEN CHENOWETH w Hollywood? Odpowiada za casting filmów, czyli w dużym skrócie: kogo zatrudnić i w jakiej roli. Wydawać by się mogło, że to mechaniczna praca, na dodatek dosyć niewdzięczna, ale ELLEN CHENOWETH udowadnia, że może stanowić ona prawdziwą sztukę. Amerykanka będzie gościem festiwalu OFF PLUS CAMERA, zasiądzie również w Jury Konkursu Polskiego i spotka się z festiwalową publicznością oraz poprowadzi profesjonalne warsztaty castingu dla polskiej branży filmowej i telewizyjnej.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.