,  

Raczek chce poślubić Szczygielskiego

ImageGdyby było można zawierać związki małżeńskie W Polsce Raczek na pewno by to zrobił.


Chcielibyśmy wziąć ślub. Ale nie mamy na to szansy – mówi w szczerej rozmowie z Super Expressem Tomasz Raczek. – Gdyby jednak było to możliwe, to już dawno zawarlibyśmy zawiązek partnerski – dodaje popularny krytyk.
W naszym kraju pary homoseksualne nie mogą wziąć ślubu, a już na pewno tradycyjnego małżeństwa, bo w konstytucji jest jasno zapisane, że to mogą zrobić tylko pary heteroseksualne – wyjaśnia Robert Biedroń , prezes Kampanii Przeciw Homofobii.

Raczek dobrze o tym wie.

My po prostu chcielibyśmy zawrzeć związek partnerski – tłumaczy krytyk filmowy.

Gdyby najpiękniejsza para w Polsce chciała zawrzec taki związek np w Holandii, też był by problem.
Nie jesteśmy obywatelami tego kraju, więc nie możemy tego zrobić – dodaje Raczek.

Wielka Brytania dopuszcza takie związki , nawet obcokrajowców, tyle , że trzeba mieszkać tam dłuższy czas i mieć status rezydenta.

Nawet gdyby para homoseksualna zalegalizowała swój związek w innym kraju, to w Polsce ich prawa nie będą respektowane. Jesteśmy jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, która nie przyjęła takiego rozporządzenia – tłumaczy Robert Biedroń.

Para udzieliła wywiadu Gali jak bardzo się cieszą, że zostali najpiękniejszą parą PL.

Jesteśmy mile zaskoczeni, że dostaliśmy tę nagrodę. Wierzymy w to, że od teraz inni geje i lesbijki bez strachu będą mogli okazywać swoje uczucia – mówił szczęśliwy Raczek podczas odbierania Róży Gali.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.