Przekrój pojechał po Kasi Tusk

I to bardzo ostro!

Kasia Tusk od jakiegoś czasu prowadzi blog, na którym pokazuje jak można eis ubrać modnie i tanio. Jej przyjaciółka z kolei gotuje. Dwie dziennikarki z Przekroju Marta Karaś, politolożka, absolwentka Jewish Studies oraz Ilona Witkowska, poetka i kulturoznawczyni dały ostro popalić córce Premiera.

W artykule jaki panie napisały w magazynie, autorkę bloga Makelifeeasier, autorki tekstu przedstawiły jako „idealną żonę ze Stepford”, „wieczną optymistkę nigdy nie mającą zespołu napięcia przedmiesiączkowego ani chandry”.

Kasia Tusk” jest archetypowym popkulturowym stworem, zwanym dziewczyną z sąsiedztwa. Dość ładna – może nie skończona piękność pokroju Angeliny Jolie, ale sympatyczna, z twarzy podobna do nikogo. I ta zwykła studentka pokazuje, jak za pomocą ubrań, przyzwoitego makijażu i jedzenia ćwiartek jabłek zamiast chipsów w trakcie oglądania „Tańca z gwiazdami” stać się celebrytką. Pokazuje wizję szczęśliwego życia, które można kupić na wyprzedażach – piszą autorki

Dlaczego dziewczyna, która twierdzi, że ciuch kosztujący po przecenie przeszło 200 zł jest niedrogi, stała się wzorem do naśladowania dla setek, jeśli nie tysięcy młodych kobiet w całym kraju?

Dziewczęta, które się na niej wzorują, nie myślą o tym, że po studiach pójdą do kiepskiej pracy na śmieciową umowę, by zarabiać o 30 proc. mniej niż koledzy na takich samych stanowiskach. Nie myślą o tym, że usłyszą wielokrotnie „taki sobie pani zawód wybrała” po dwóch fakultetach, pracując w sklepie z tanią biżuterią i nie wykazując dostatecznego entuzjazmu przy zachwalaniu delfina z onyksu – kontynuują autorki.

Pytanie, ile dziewczyn, poddanych dyktatowi tworów typu Makelifeeasier, posuwa się do kredytowania ich swoim ciałem i zrezygnowania z godności dla kolejnej pary jeansów czy kremu z Sephory?

Co myślicie o tym artykule?

 

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)
Przekrój pojechał po Kasi Tusk, 10.0 out of 10 based on 1 rating

You must be logged in to post a comment.