,  

Prezydent Komorowski chce pomóc córce Samusionek

Sprawa już trafiła do Rzecznika Praw Dziecka

Andżelika Zubert, córką Anna Samusionek trafiła z domu ojca Krzysztofa do domu dziecka, gdzie przebywa do dziś. Dziewczynka nie chce wracać do matki, która podobno karci ją fizycznie i psychicznie, chce zamieszkać z ojcem. Napisała więc lis to Prezydenta, by ten jej pomógł. Komorowski już skierował sprawę do Rzecznika Praw Dziecka, chce pomóc dziecku aktorki.

List dotarł wczoraj w godzinach popołudniowych. Czekamy na efekt postępowania przed sądem rodzinnym, bo to jest jedyny organ, który w tym momencie będzie podejmował decyzje w tej sprawie. Priorytetem w tej sytuacji jest oczywiście dobro dziecka, zapewnienie mu możliwie jak największej ochrony w trudnych dla niego okolicznościach – mówi w rozmowie z Na temat szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

Rzecznik Praw Dziecka podjął z urzędu sprawę małoletniej Angeliki, zgłosił udział do toczącego się postępowania oraz złożył wnioski w kierunku właściwego uregulowania sytuacji dziecka. Potwierdzam, że Rzecznik odbył rozmowę z dziewczynką. Jednakże ze względu na dobro dziecka oraz dla dobra całej sprawy nie będzie komentował powziętych w tej sprawie kroków, które mogłyby podsycać zainteresowanie mediów. Dobro dziecka jest sprawą najważniejszą dla Rzecznika Praw Dziecka – czytamy w oświadczeniu Rzecznika Prawa Dziecka

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.