Premiera pierwszej solowej płyty ANIQI – Ani Wiśniewskiej

Dnia 8 października ukaże się długo oczekiwana, pierwsza płyta Ani Wiśniewskiej, która na potrzeby solowej kariery przybrała pseudonim Aniqa. Krążek nosi tytuł „Aniqa” i jest muzyczną podróżą przez różnorodne klimaty, nastroje i gatunki.


Album zawiera 12 kompozycji, z których większość została napisana specjalnie dla Aniqi przez Adama Wajsa i Jacka Borucza. Płyta utrzymana jest w klimacie akustycznego popu, połączonego z brzmieniem klasycznych instrumentów, takich jak wiolonczela, kontrabas, czy saksofon. Dodatek w postaci nowoczesnych brzmień i elektroniki tworzy przyjemny dla ucha koktajl muzyczny.

Wydawcą płyty jest Songood House, niezależny label muzyczny.

Płyta została zmiksowana i zmasterowana w londyńskim studio przez Matta Fostera, uznanego w branży muzycznej producenta. Foster pracuje z takimi zespołami jak Sugababes, Madness czy The Corrs.

Autorem muzyki jest basista Adam Wajs (Cytadela, The Moons), teksty napisał poeta i muzyk Jacek Borucz, współzałożyciel undergroundowej formacji Thuoc.

Wokalistce towarzyszy zespół w składzie Adam Wajs (kontrabas, bass)., Adam Miłosz (piano, instrumenty klawiszowe), Kamil Roloff (gitary), Marcin Sekuła (perkusja), Satomi (skrzypce), Konrad Bukowian (wiolonczela), Marcin widerski (saksofony, flet, akordeon), Piotr Kulbicki i Ricky Lion (chórki).

W czwartek, 8 października br., o godz. 20.00, w warszawskiej Fabryce Trzciny odbędzie się koncert promocyjny płyty. Twórcy koncertu zadbali o niespotykaną oprawę muzyczno-wizualną, która spotęgowana zostanie przez unikalny klimat miejsca, jakim jest Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny.

Są to oficjalne informacje przesłane na adres naszej Redakcji za które dziękujemy.
Foto/Wojtek Bąkiewicz & Adam
Jesionkiewicz

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.