, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,  

Premiera filmu „Zaplątani” z udziałem wielu gwiazd – relacja z imprezy”

Zobacz kto przyszedł na animowany film.

22 listopada w Cinema City Sadyba Best Mall odbyła się uroczysta premiera komediowej baśni Walta Disneya – „Zaplątani”. To 50. pełnometrażowy film animowany wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios.

W premierze wzięli udział znakomici goście m.in. Katarzyna Westermark, Dyrektor Generalny The Walt Disney Company Central Eastern Europe oraz licznie przybyłe gwiazdy świata show biznesu: Julia Kamińska, Patrycja Kazadi, Edyta Krzemień, Joanna Trzepiecińska, Ewa Gawryluk, Katarzyna Popowska, Anna Popek, Beata Tadla, Dorota Naruszewicz, Aneta Teodorczuk-Perkuć, Bartosz Obuchowicz, Damian Aleksander, Jacek Rozenek, Marian Opania, Piotr Gąsowski, Andrzej Supron, Jacek Lachowicz, Krzysztof Kowalewski, Piotr Zelt, Przemysław Sadowski.

Atrakcją premiery był występ Julii Kamińskiej, która zaśpiewała promującą film piosenkę „Każdy chciałby tak mieć”, a także pokaz układania fryzur oraz uroczyste krojenie jubileuszowego tortu.

Premiera Zaplątanych połączona była z okrągłym jubileuszem studia Walt Disney Animation Studios, jednej z najstarszych studiów anmacji na świecie założonego w 1934 roku przez braci Walta i Roya Disneyów. Pierwszym pełnometrażowym filmem studia była Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. W ciągu siedemdziesięciu sześciu lat wytwórnia wyprodukowała 50 pięknych, wzruszających lub zabawnych filmów, które przed ekrany kin i telewizorów przyciągnęły wiele pokoleń ludzi na całym świecie. Najbardziej znane to: Fantazja, Dumbo, Pinokio, 101 Dalmatyńczyków, Śpiąca Królewna, Księga Dżungli, Piękna i Bestia, Mała Syrenka, Aladyn, Pocahontas, Król Lew, Piorun czy Księżniczka i żaba.

Zaplątani to najnowszy film Walt Disney Animation Studios. Głównym bohaterem Zaplątanych jest Flynn, czarujący młody awanturnik, który pewnego dnia znajduje schronienie w opuszczonej wieży. Znajduje w niej piękną i pełną temperamentu Roszpunkę, która czyni go swym więźniem. Izolowana od świata przez Matkę Gertrudę dziewczyna marzy o ucieczce. Szybko dobija targu z Flynnem i wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż. Towarzyszy im koń Maksimus oraz nadopiekuńczy kameleon Pascal.

Za reżyserię 50. pełnometrażowego filmu animowanego w historii Walt Disney Animation Studios odpowiadają Byron Howard i Nathan Greno. Pierwszy z nich w 2008 r. wyreżyserował film Piorun, który przyniósł 300 milionów USD zysków na całym świecie, dwie nominacje do nagrody Golden Globe (najlepszy film animowany i najlepsza piosenka do filmu) oraz nominację do Oscara za najlepszy film animowany. Z kolei Greno, tworzący animacje dla wytwórni Disneya od 14 lat, był szefem scenariusza animacji w filmie Piorun oraz pracował przy powstawaniu filmów Mulan, Mój brat niedźwiedź oraz Rodzinka Robinsonów.

„Zaplątani” trafią do kin już 26 listopada 2010 r.

Kasia Popowska

Wojtek Rotowski Marcin Turski Julia Chatys Magdalena Osińska Agniesz

Piotr Zelt

Piotr Gąsowski

Patricia Kazadi

Maciej Miecznikowski

Julia Kamińska

Joanna Trzepiecinska

Iga Krefft

Ewa Gawryluk

Aneta Perchuc

Beata Tadla

Jacek Rozenek

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.