Pracownicy TVP są oburzeni zarobkami Lis

Hania odejdzie z TVP2?

Hanna Lis, żona Tomasza Lisa, od 7 maja będzie prowadzić „Panoramę” w TVP2. Miesięcznie będzie mieć 10 dyżurów, a jej wynagrodzenie – według „Super Expressu” – wyniesie 30 tys. zł.

I właśnie wysokość zarobków prezenterki wywołała oburzenie w związkach zawodowych pracowników Telewizji Polskiej – pisze serwis Wirtualnemedia.p

Zarząd wprowadza kolejne oszczędności w redakcjach, a tymczasem nie wiadomo czemu zatrudnia kolejną prowadzącą – mówi portalowi Mariusz Jeliński, rzecznik Związku Zawodowy Pracowników Twórczych TVP Wizja. – I to, jak dowiadujemy się z mediów, za 30 tys. zł miesięcznie, podczas gdy innym wynagrodzenia są obniżane, a pracownicy administracyjni zarabiają średnio 1,5-1,8 tys. zł. To chora sytuacja – dodaje.

O zarobkach Lis kierownictwo TVP rozmawiało na zebraniu ze związkami, co prawda nie padło nazwisko dziennikarki, jednak dano do zrozumienia, że powinna zarabiać dużo, bo będzie twarzą TVP.

Tylko że Hanna Lis przez ostatnie dwa czy trzy lata nie pojawiała się w telewizji, więc nie wiadomo, ile widzów ją jeszcze pamięta. W tej sytuacji to ona może odbudować swój wizerunek dzięki pracy w TVP – uważa Mariusz Jeliński.

Zgadzacie się z Jelińskim?

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.