, , ,  

Powstanie film o Smoleńsku

Mazur

Pierwszy klaps już padł.Dancewicz wcieli się w rolę Joanny Racewicz

Katastrofa pod Smoleńskiem to na pewno świetny materiał do nakręcenia filmu, by ludzie mogli poznać całą prawdę ,chociaż tej pewnie nigdy się nie dowiemy do końca.

Wczoraj padł pierwszy klaps do filmu „Prosto z nieba” w reżyserii Piotra Matwiejczyka. Film opowie o katastrofie prezydenckiego tupolewa pod Smoleńskiem. W jednej z głównych ról zobaczymy Renatę Dancewicz – donosi Fakt.

Renata Dancewicz ma zagrać Joannę Racewicz, która straciła męża w katastrofie, Pawła Janeczka, pracującego dla BOR-u.

Mogę powiedzieć tylko tyle, że Renata Dancewicz będzie grała żonę funkcjonariusza BOR, którego gra Eryk Lubos – powiedział Faktowi Matwiejczyk.

Akcja filmu zacznie się przed świtem 10 kwietnia 2010 roku. Z każdą minutą widz będzie się zbliżał do tragicznych wypadków, jakie miały później miejsce. W głównych rolach oprócz Renaty Dancewicz i Lubosa zobaczymy także Olgę Bołądź i Marcina Bosaka . Zdjęcia kręcone będą do końca lutego, a więc film powstanie w ekspresowym tempie.

O projekcie nikt nie chce zbyt wiele mówić. Wszystko jest trzymane w tajemnicy. Jako pierwsi na planie filmowym wczoraj pojawili się Bołądź i Bosak.

Nie chciałbym za dużo zdradzać, przed emisją tego filmu, bo wiem, że jest to kontrowersyjny temat i dużo ludzi chciałoby tu powtykać swoje racje – mówi Faktowi reżyser. – Chcę opowiedzieć ten film maksymalnie szczerze i prawdziwie. Nie będzie to jednak polityczny film – podkreśla.

Za dwa miesiące będzie pierwsza rocznica katastrofy, czy twórcy filmu zdążą z premierą?

Zobacz też:Prezenterka „Wiadomości” pokazała partnera

źródło: Fakt.pl

Tomasz Ozdoba / newspix.pl

Tomasz Ozdoba / newspix.pl

Tomasz Ozdoba / newspix.pl

Tomasz Ozdoba / newspix.pl

Agencja Mazur

Agencja Mazur

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.