,  

Powraca Jola Rutowicz

 Będzie wesoło i kolorowo? Tym razem wypowiedziała się na temat Katynia, więc bardzo poważnie.


Już niedługo będziemy obchodzić 70 lecie zbrodni katyńskiej. Kilka dni temu Władimir Putin zaprosił do siebie Donalda Tuska, Jola Rutowicz wpadła na pomysł, że to świetna okazja by wybaczyć Rosjanom.

Zaproszenie dla premiera Tuska to ewidentne wyciągnięcie dłoni na zgodę, ale do przełomu potrzebna jest jeszcze pozytywna reakcja naszego rządu – ocenia Jola w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną. Po raz pierwszy prezydent Rosji będzie obecny na uroczystościach w Katyniu, to fakt. Ale ważniejsze jest to, że ja byłam tam z kwiatami pierwsza. Putin mógł przecież zlecić sprawę komuś innemu, a jednak sam weźmie udział w uroczystościach. Stwarza okazje do następnego po Westerplatte spotkania twarzą w twarz z naszym premierem. To szansa na rozmowę w magicznej bliskości duchów historii.

Czy padnie słowo "przepraszamy"? Byłoby miło, ale… o wiele ważniejsze jest to, że Rosjanie w ślad za swoim premierem pochylą się nad grobami polskich oficerów. Oczy całej Rosji skierowane będą na Katyń. To prawie tak, jakby Rosjanie bez słów przeprosili. Może już czas, aby w odpowiedzi usłyszeli od nas: "wybaczamy"

Jola na ministra spraw zagranicznych? Nadawała by się?

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.