,  

Polskie gwiazdy o śmierci Jacksona

ImageNie ma chyba człowieka, który by komentował śmierci Michaela Jacksona. Jedni płaczą, inni przyjmują te wydarzenie z zadumą, inni nic sobie z tego nie robią.


Nasi polscy artyści również są przejęci śmiercią tak wspaniałego człowieka jakim był Michael Jackson. Pomimo wielu skandali jakie mu towarzyszyły w ciągu jego życia, był człowiekiem, który zapadł w serca milionów ludzi. Michael Jackson jest już legendą. Król pop zapisał się w historię i nikt już tego nie zmieni. Jeszcze długo będzie się o nim mówiło i pisało.

Co nasze gwiazdy mówią o śmierci Michaela?

Doda (na swojej stronie internetowej): "UMAR KRÓL
Ps. jest 4 rano, nie mogę spać… umarł Michael Jackson, nie mogę w to uwierzyć… Całym sercem jednoczę się z fanami Króla muzyki.

Borys Szyc: – Ja się na nim wychowałem. Mogę teraz powiedzieć, że ze śmiercią Jacksona skończyło się moje dzieciństwo. Pamiętam te długie godziny spędzone przed telewizorem na oglądaniu jego klipów. Wszystko musiałem obejrzeć zawsze po kilka razy.

Fascynacja Jacksonem u Szyca zaczęła się od tańca. – Wszystko zaczęło się od jego genialnego tańca. Zupełnie się w to wkręciłem. Oglądałem jego choreografie i próbowałem naśladować kroki. Teraz nawet nie umiem już normalnie tańczyć tylko poruszam się jak Michael – żartuje aktor.


Natalia Przybysz
, artystka: – Bardzo trudno o tym mówić. Jackson to dla mnie totalny Pan. Prawdziwy król, który wypalał się w każdej piosence. Jest mi niezmiernie smutno i zbiera mi się na łzy.

Michael to megazmęczona już postać. Głównie przez to, że połowa ludzi go tak mocno kochała, a polowa tak bardzo nienawidziła. Zakładam, że teraz odpocznie i nie musi się martwić o tyle rzeczy, o ile musiał się martwić. Trzeba mu pomóc w ten sposób żeby pozwolić mu godnie odejść.
A czy odejście Jacksona to strata muzycznego rynku? – Nie myślę, że jego odejście to strata dla muzyki, bo on już od pewnego momentu nie tworzył. Modliłam się o to, żeby odpoczął i zaznał spokoju – mówi wokalistka Natalia Przybysz – Jesteś nieśmiertelny tak czy inaczej!

Piotr Kupicha: – Przyznam szczerze, że z początku myślałem, że to jakaś internetowa prowokacja. Wciąż jest mi trudno w to uwierzyć, i towarzyszy temu ogromny żal, gdyż Jackson był wciąż osobą dość młodą. Fenomen twórczości Jacksona polega na tym, że dosłownie każdy miał z nią styczność z jego muzyką. Czy słuchałeś popu, czy metalu, czy nawet disco polo, zawsze znałeś utwory Michaela.

Hirek Wrona, dziennikarz muzyczny: – Był genialnym artystą i jedną z najważniejszych ikon popkultury końca XX i początku XXI wieku. Bez niego wielu artystów, np. Usher czy Justin Timberlike nie byłoby tymi, którymi dziś są. Wystarczy wspomnieć o piosence „Sexy back”, w której Justin Timberlake wykorzystał beat z utworu „Billy Jean” Michaela Jacksona.

Agustin Egurrola– Dla mnie osobiście to wielka tragedia. Dla tancerzy był to wielki autorytet i inspiracja dla każdego, kto kocha taniec. Był najwybitniejszym tancerzem na świecie. Wszyscy go naśladowaliśmy, patrząc jak tańczy. To wielka strata. Teraz ciągle oglądam teledyski Jacksona i próbuję się z nim w ten sposób pożegnać. Jestem ciągle w szoku i jak patrzę na relację z USA, nie mogę w to uwierzyć.

Marek Sierocki, dziennikarz muzyczny: – Odszedł jeden z największych artystów światowej sceny muzycznej. Można go porównać do Elvisa Presleya czy The Beatles.

info/interia, wp.pl, plejada.pl

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.