Polska świeci na niebiesko !

W poniedziałek 2 kwietnia o godzinie 18:30 najstarsze polskie miasto jakim jest Kalisz zaświeci na niebiesko.

Z okazji światowego dnia Wiedzy Na Temat Autyzmu fundacja Nowa Nadzieja, będące jedną z 12 fundacji wspieranych przez projekt “Pomaganie jest trendy” przyłącza się do globalnej akcji, w ramach której kaliski ratusz oświetlony zostanie niebieskim światłem.

 

Jest to akcja ogólnoświatowa, a jej celem jest zwiększanie świadomości na temat autyzmu i problemów z jakimi spotykają się osoby z autyzmem.

 

W 2011 roku ponad 2000 budynków, w 180 miastach, 48 krajach na świecie zmieniło swój kolor na niebieski, który jest symbolem solidarności z osobami z autyzmem. Wśród błękitnych obiektów, znalazły się między innymi: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Most na Wiśle w Krakowie, Empire State Building w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney, Universal Studio w Hollywood, CN Tower w Kanadzie i wiele innych.

 

Kolor niebieski to również kolor zdobiący logo projektu “Pomaganie jest trendy” – zapraszamy do udziału w tej akcji również osoby chcące na znak solidarności z chorymi na autyzm zapalić niebieskie światełka na kaliskiej starówce , uroczystość z udziałem zgromadzonych odbędzie się o 19:30

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.