,  

Polacy nie zdobędą Oskara?

Tak sądzą bukmacherzy

Na tegorocznej gali wręczenia nagród Akademii Filmowej dwoje Polaków będzie walczyć o najbardziej prestiżowe wyróżnienie w branży kinematograficznej. Specjaliści polskiej firmy bukmacherskiej Star-Typ Sport (STS) studzą jednak emocje rodaków, nie dając większych szans na to, że Agnieszka Holland i Janusz Kamiński zdobędą cenne statuetki.

Słynne Oscary zostaną rozdane po raz 84 na wielkiej gali w Kodak Theatre w Hollywood. Wśród nominowanych znalazło się dwoje Polaków – Agnieszka Holland, która walczy o statuetkę w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny za obraz „W ciemności” oraz Janusz Kamiński za zdjęcia do „Czasu wojny” Stevena Spielberga. Mimo wielkiego optymizmu wśród polskich kinomaniaków, bukmacherzy STS nie mają wątpliwości, że to nie nasi rodacy zostaną uhonorowani najcenniejszym laurem światowej kinematografii.

Wszyscy cieszymy się, że nasi twórcy po raz kolejny zostali nominowani do tych niezwykle prestiżowych nagród, jednak opierając się na komentarzach ekspertów, nie widzimy możliwości, aby Agnieszka Holland i Janusz Kamiński zdobyli Oscara – mówi Mateusz Juroszek, członek zarządu Star-Typ Sport.

W kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny zdecydowanym faworytem są irańskie „Rozstania”, które zdobyły już Złoty Glob. Natomiast najlepsze zdjęcia, według krytyków, zrealizował Meksykanin Emmanuel Lubezki w obrazie „Drzewo życia”.

Wygrane, w przypadku obstawienia kwoty 100 zł, kształtują się następująco:

Najlepszy Film Nieanglojęzyczny
1. „Rozstania” – 92,33 zł
2. „W ciemności” – 483,62 zł

Najlepsze zdjęcia
1. Emmanuel Lubezki, „Drzewo życia” – 136,29 zł
2. Janusz Kamiński, „Czas wojny” – 879,30 zł

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.