,  

Pierwszy oficjalny wywiad Nergala!

 Opowiedział o swojej chorobie i o tym jak się czuje i jak będzie walczył.


Choroba Nergala, Adama Darskiego to wielkie wydarzenie na rynku muzycznym. Lider zespołu jest znany na całym świecie a Polacy go poznali dopiero po tym jak się związał z Dodą .

Adam trafił kilka dni temu do szpitala, ponieważ jak się okazało ma białaczkę. Teraz udzielił pierwszego wywiadu gazecie wyborczej, w którym powiedział, że nie da się, będzie walczył aż wygra.

Ludzie zadają sobie pytania: Co dalej? Gdzie cel? Gdzie punkt odniesienia? A gdy uświadomią sobie, że jest nim robactwo w ziemi, pojawia się pustka. Ja z tą pustką mierzę się od początku. Nie zawracam sobie głowy ideologiami gwarantującymi zbawienie i szczęście po śmierci
– mówi Darski w wywiadzie.

yję zgodnie ze swoją naturą, swoimi potrzebami i aspiracjami. Może to pani nazwać egoizmem, ale jestem uczciwy wobec siebie i ludzi, którzy mnie otaczają. Staram się nikogo nie krzywdzić. Nie wypieram się swego człowieczeństwa, a wręcz przeciwnie – afirmuję je. Nie żyję w poczuciu winy, że nie jestem idealny, albo ze mój styl życia odstaje od jakiś norm lub czyiś oczekiwań. Jak mawiał Nietzche: "sumienie jest jak worek pełen kamieni, zbędny balast niepotrzebny człowiekowi".

Umówmy się, trafiło na silnego skur... (śmiech – red.). Większość poważnych chorób, takich jak moja, leczy się mocą pozytywnego myślenia. Dlatego nie mam wiary, a niezachwianą pewność. Biorę chorobę jako dobrą monetę, dzięki której zrozumiem, nauczę się czegoś więcej. Przypomniał mi się cytat z Arystotelesa, nauczyciela Aleksandra Macedońskiego: "Im krwawsza bitwa, tym słodsze zwycięstwo". Z tymi słowami i zaciśniętymi pięściami wchodzę na ring.

Powodzenia w dążeniu do celu!

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.