PIERWSZE KROKI NA WYBIEGU POD OKIEM BACZYŃSKIEJ

Kolejna odsłona konkursu LG FashionTV Model Serach już za nami. 13 października w Galerii Mokotów w Warszawie, jury pod przewodnictwem Gosi Baczyńskiej wyłoniło trzech finalistów, którzy w finale ogólnopolskim konkursu będą rywalizować ze zwycięzcami pozostałych edycji lokalnych, walcząc o liczne nagrody. Dla zwycięzców przewidziano między innymi: udział w Paris Fashion Week, sesję zdjęciową dla magazynu Viva! Moda,  kontrakt z Agencją Orange Models oraz promocję na antenie FashionTV. Jury, któremu przewodniczyła Gosia Baczyńska zakwalifikowało do finału Agatę Gajdę, Małgorzatę Dżus i Gawła Ziaja.

 

 

Galeria Mokotów była ósmą z kolei galerią, w której odbył się casting w ramach I ogólnopolskiego konkursu LG FashionTV Model Search. W godzinach przedpołudniowych trwał pre-casting. Dla większości z uczestników wydarzenia był to pierwszy kontakt z profesjonalistami oceniającymi ich predyspozycje do pracy w modelingu.

 

Skąd pomysł na udział w castingu? – Ktoś podszedł do mnie w Galerii i zaprosił do udziału w castingu – powiedziała Małgorzata Dżus, finalistka LG FashionTV Model Serach w Warszawie.  – Dowiedziałam się o konkursie od koleżanki, która wysłała mi link na Facebooku. Od dawna myślę o modelingu i trochę się bałam, ale w końcu się odważyłam, a doping koleżanek bardzo pomógł – powiedziała Agata Gajda.

 

Tuż po zakończeniu castingu rozpoczęły się oficjalne przygotowania czternastu kandydatów zakwalifikowanych do konkursowej części wydarzenia. Nauką chodzenia po wybiegu  zajęła się  Elżbieta Czaplejewicz, która jest autorką choreografii pokazów Ewy Minge. W trakcie gdy jedna grupa poznawała tajniki poruszania się po wybiegu, pozostali uczestnicy zostali oddani pod opiekę profesjonalistów z salonu fryzur  Hair Coiff oraz wizażystek marki Chili!.

 

Przed początkującymi modelami postawiono trudne zadanie. W ramach konkursu mieli wziąć udział w pokazach mody (zaprezentowano kolekcje Molton, Camaieu, Orsay oraz stroje kąpielowe Corin) oraz uczestniczyć w reklamowej sesji zdjęciowej z pralką Big In z innowacyjną technologią 6Motion w roli rekwizytu.  Sesja była jednocześnie była konkursem dla młodych utalentowanych fotografów.

Zmagania uczestników obserwowało wyjątkowe jury w składzie: przewodnicząca jury – Gosia Baczyńska, Anna Neneman – FashionTV Polska, Irek Kamieniak – Agencja Orange Models, Ewa Pacuła – aktorka, Dominika Horczewska – LG Electronics Polska, Natalia Hołownia – Lula.pl, Agnieszka Ścibor – redaktor naczelna magazynu Viva! Moda, Laurent Pouteaux z agencji Up Models z Francji,  Paweł Jurczak – Carmex,  Monika Michalska – Galeria Mokotów, Katarzyna Kościelak – Deichmann, Marta Jaros-Pawlikowska – MOLTON

 

Do ogólnopolskiego finału konkursu LG FashionTV Model Search zakwalifikowali się: Agata Gajda, Małgorzata Dżus oraz Gaweł Ziaja. Będą oni rywalizować 31 stycznia 2013 z laureatami innych regionalnych edycji, odbywających się do grudnia w różnych galeriach handlowych na terenie całego kraju

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.