Ostatni występ Violetty Villas

Dariusz Gacek / newspix.pl

To był pożegnalny koncert

Violetta Villas obchodziła 50 lat pracy na scenie a jednocześnie pożegnała się ze swoją publicznością.

Sala Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach pękała w szwach. Fani Violetty Villas w każdym wieku zjechali z najdalszych zakątków Polski, a nawet z zagranicy. Jeden podarował jej w prezencie własnoręcznie namalowany portret, drugi miał ze sobą oryginalny program jej show z Casino de Paris w Las Vegas z roku 1966…– dowiedział się Fakt.

Okazuje się, że diwa ostatni raz już na scenie zaśpiewała kilka swoich piosenek, „Pocałunek ognia”, „Jak w serenadzie”, „Ja już taka jestem”, „Przyjdzie na to czas” i najsłynniejszą jej kołysankę „Do Ciebie, mamo”…

Pani Violetta cały czas siedziała na tronie jak królowa.

Całuję was prosto w serce – powtarzała co chwila. A na bis zaśpiewała „Strangers in the Night” – wielki przebój Franka Sinatry, którego poznała w Las Vegas osobiście.

W koncercie wzięła udział też Magda Welc, zwyciężczyni Mam talent.  Magda zaśpiewała jej przebój „Do Ciebie, mamo” oraz piosenkę Edyty Geppert „Nie żałuję”. Mała Magda tak się wzruszyła, że aż rozpłakała na scenie…

Jednak nie wszystko było tak kolorowe jakby się wydawało. Organizacja imprezy miała wiele do życzenia.

(…)fani z Bytomia opuścili salę przed finałem, ponieważ – jak twierdzili – koncert nie miał żadnego scenariusza, ani reżyserii. Ochrona przez długi czas nie wpuszczała także dziennikarzy, którzy mieli akredytacje.- dodaje tabloid.

W całym tym zamieszaniu Villas świetnie się znajdowała. Śmiałą się i żartowała . Z rąk marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa otrzymała srebrny medal Gloria Artis oraz statuetkę Stowarzyszenia Artystów Wykonawców, którą wręczyła piosenkarka Ewa Śnieżanka. Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu wyróżniło ją tytułem Honorowego Śpiewaka.

Zobacz też:Olimpia wraca na ekrany

źródło: Fakt.pl

Dariusz Gacek / newspix.pl

Dariusz Gacek / newspix.pl

Dariusz Gacek / newspix.pl

Dariusz Gacek / newspix.pl

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.