Nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2012

Największe szanse na statuetkę mają filmy: „W ciemności”, „Róża” oraz „Sala samobójców”

5 marca ww Teatrze Polskim w Warszawie zostaną wręczone statuetki Orły 2012. Film Agnieszki Holland otrzymał 10 nominacji, dzieło Wojciecha Smarzowskiego – 9, a film Jana Komasy – 8.

Oto cała lista nominowanych

Najlepsza rola męska
Marcin Dorociński – Róża
Jakub Gierszał – Sala samobójców
Robert Więckiewicz – W ciemności

Najlepsza rola kobieca
Roma Gąsiorowska – Ki
Agata Kulesza – Róża
Agnieszka Grochowska – W ciemności

Najlepsza reżyseria
Wojtek Smarzowski – Róża
Jan Komasa – Sala samobójców
Agnieszka Holland – W ciemności

Najlepszy film
Róża
Sala Samobójców
W ciemności

 

Najlepszy film europejski
Jak zostać królem (Wlk. Brytania)
Melancholia (Dania/Szwecja/Francja/Niemcy)
Szpieg (Francja/Wlk.Brytania/Niemcy)

 

Odkrycie roku
Adrian Panek – Reżyseria – Daas
Leszek Dawid – Reżyseria – Ki
Jan Komasa – Reżyseria – Sala samobójców

Najlepsze zdjęcia
Adam Sikora, Lech Majewski – Młyn i krzyż
Piotr Sobociński jr – Róża
Jolanta Dylewska – W ciemności

 

Najlepsza muzyka
Michał Lorenc – Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł
Józef Skrzek, Lech Majewski – Młyn i krzyż
Antoni Komasa–Łazarkiewicz – W ciemności

Najlepszy scenariusz
Michał Szczerbic – Róża
Jan Komasa – Sala samobójców
David F. Shamoon – W ciemności
Greg Zgliński, Janusz Margański – Wymyk
Najlepszy montaż
Marcin „Kot” Bastkowski – 1920 Bitwa warszawski
Rafał Listopad – Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł
Jarosław Kamiński – Ki
Bartosz Pietras – Sala samobójców
Anna Wagner – W imieniu diabła

Najlepszy dźwięk
Krzysztof Jastrząb – Mała Matura 1947
Jacek Hamela, Katarzyna Dzida–Hamela – Róża
Bartosz Putkiewicz – Sala samobójców

Najlepsza scenografia
Andrzej Haliński – 1920 Bitwa warszawska
Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński – Młyn i krzyż
Erwin Prib, Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński – W ciemności

Najlepsze kostiumy
Barbara Sikorska–Bouffał – Daas
Dorota Roqueplo – Młyn i krzyż
Jagna Janicka, Katarzyna Lewińska – W ciemności

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca
Kinga Preis – Róża
Roma Gąsiorowska–Żurawska – Sala samobójców
Kinga Preis – W ciemności

Najlepsza drugoplanowa rola męska
Adam Ferency – 1920 Bitwa warszawska
Wojciech Pszoniak – Kret
Jacek Braciak – Róża

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.