Nie będzie końca tych Wilków!

 Pisaliśmy, że Wilki ogłosiły koniec swojego zespołu? Nie będzie żadnego końca, to jedynie była prowokacja!


Wczoraj w Dzień Dobry TVN, Robert Gawliński wypowiedział się na temat swojego wpisu na stronie o końcu Wilków. Jak się okazuje nie chodziło o rozpad zespołu a o akcję WWF ratowania polskich wilków, których podobno zostało w kraju tylko 600.

To wszystko co przeczytaliście w poprzednim newsie, to prawda – tyle tylko, że dotyczy dzikich wilków, a nie naszego zespołu.
Mam nadzieję, że nie macie mi za złe niewielkiej dawki adrenaliny, którą zaserwowałem Wam w czwartek 🙂

Kiedy ludzie z WWF zgłosili się do mnie z propozycją udziału w akcji “Koniec wilków” postanowiłem włączyć się do tej kampanii i przekonać do niej kolegów z zespołu. To przewrotny pomysł, zwłaszcza w momencie kiedy wydajemy płytę i rozpoczynamy sezon koncertowy, lecz wierzę, że fani zrozumieją moje pobudki i zainteresują się losem tych pięknych zwierząt. Liczyłem się oczywiście z tym, że nie obejdzie się bez domysłów i spekulacji plotkarskich portali, ale zależało nam wszystkim na tym, żeby problem został zauważony i nagłośniony. Artyści poprzez dostęp do mediów mają możliwości mówienia o sprawach, które ich poruszają. Dlatego korzystam dziś z tego przywileju i mówię jako Ambasador Wilków w ich imieniu, bo one same tego nie mogą zrobić.

Wilki są w Polsce pod całkowitą ochroną, a mimo to jest ich coraz mniej, w tej chwili tylko 600. Niestety żyją w ciągłym konflikcie z człowiekiem. I to z naszej winy. Zabieramy im pokarm, odstrzeliwując zbyt duże ilości zwierzyny łownej. Wiele z tych pięknych zwierząt jest zabijanych przez kłusowników – umiera w okropnych męczarniach we wnykach. Nie możemy na to dłużej pozwalać. Pomóżcie zakończyć ten odwieczny konflikt i weźcie w swoje ręce los tych wspaniałych drapieżników. Ja sam nie dam rady pomóc wilkom, ale kiedy będzie nas więcej, możemy je uratować.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.