, ,  

Najman odwołuje walki (video)(oświadczenie)

Jedną już przebrał, czyżby tchurzył? Mamy oświadczenie jednego z przeciwników boksera

Wczoraj odbyła się walka między Przemkiem Saletą i Marcinem Najmanem.

Najman przyjął strategię Mariusza Pudzianowskiego,kopał Saletę w kość piszczelową, w  pewnym momencie  upadł co  widać na załączonym poniżej filmie. Po całej sytuacji tłumaczył, że pewnie złąmał nogę.

Saleta o zdarzeniu powiedział:

Jestem zdegustowany tym, co się zdarzyło, dlatego że ciężko trenowałem i gdybym wiedział, że to tak będzie wyglądać i on znowu zrezygnuje, bo go noga boli, bo nie wiem ile to trwało, minutę, to w ogóle nie musiałem trenować, tylko wystarczyło, abym zacisnął zęby – mówi w rozmowie z Onetem. To właściwie było do przewidzenia, bo chłopak nie ma ani talentu, ani serca. Najgorsze było to, że jak jak on stanął na wadze, to wiedziałem, że z taką wagą i z tym brzuchem to on nie mógł trenować i teraz się boję, że będzie żądał rewanżu w sumo. Nie będzie trzeciego razu, ja się tak nie zapuszczę, żeby w sumo walczyć.

– Może kilka słów do Najmana, w końcu cierpi? – dopytywała dziennikarka.

– Nie, w ogóle skończmy ten temat i już w ogóle nie gadam o Najmanie.

– Nie będzie pan mu życzył zdrowia dzisiaj?

Psychicznego?

 

Najman miał ustawioną walkę z Wojtkiem Bartnikiem. Niestety walka się nie odbędzie, bo Najman walkę odwołał.

„Jestem zniesmaczony tym co wyprawia Marcin Najman, odwołując naszą walkę.

Oczywiście łącze się w bólu z jego tragedią, aczkolwiek nie uważam jej za powód odwołania walki.

Mnie również w roku 1993 po meczu z Holandią spotkała taka sytuacja, wówczas uszkodzeniu uległa mi torebka stawowa oraz staw skokowy.

Nie mogłem chodzić, leżałem na wyciągu, mimo to chcąc walczyć, jako fajter i mężczyzna trzy dni później stoczyłem sparing z Mariuszem Minasiewiczem, a osiem dni później pojechałem na Mistrzostwa Europy w Bursie (Turcja), gdzie stanąłem do walki z wice mistrzem świata i wice mistrzem olimpijskim , Ukraińcem Rostisławem Zaulicznym, z którym nieznacznie przegrałem na punktu (9:7), ale mimo to będąc fajterem i sportowcem podszedłem do tego pojedynku.

Ażeby zmobilizować Marcina do walki 19 listopada na gali “Fight Night – Kaliska Noc Walk” w Kaliszu, oświadczam i mogę to potwierdzić umową pisemną, że nie dotknę jego uszkodzonej nogi w pojedynku, za zgodą organizatorów, z którymi rozmawiałem (zarówno z Krzysztofem Gorzkiewiczem jak i Mariuszem Ziętkiem) proponuję zatem zmianę formuły z ustalonego low kicka, na full contact.

Wierzę, że Marcin zachowa się jak mężczyzna i prawdziwy fighter i podejdzie do tej walki w ustalonym terminie.

W przeciwnym wypadku uznam, że jest to ucieczka, albowiem Marcin doskonale zdaje sobie sprawę , że z uwagi na koszty drugi termin przez federację AMW, będzie ciężki do ustalenia.

Dodaję również, że za namową Gorzkiego i gwiazdy głównej walki tego wieczoru Mariusza Ziętka , na gali tej wystąpię za darmo w ramach projektu wymienionego rapera “Pomaganie jest trendy”, oddam również na ten cel do licytacji swoje rękawice z Olimpiady w Barcelonie, jeśli zatem nie zależy Ci Marcinie na walce to zrób to chociaż w imię zbożnego celu, zachowując się jak prawdziwy fighter i dorosły facet, zwłaszcza że z uwagi na Twoją kontuzję idę na daleko idące ustępstwa i deklaruje nie wykorzystywać jej w naszej walce.

ze sportowymi pozdrowieniami

Wojtek Bartnik”

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

2 komentarze Najman odwołuje walki (video)(oświadczenie)

You must be logged in to post a comment.