„Muszę odbudować swoją psychikę”- Felicjańska

Kolejne zwierzenia  AA?

Ilona Felicjańska swoją publiczną terapię rozpoczęła dwa lata temu, wywiadem dla Newsweeka, gdzie pokazała „jak trzeźwieje kobieta”. Terapia nie dała przyniosła zamierzonych rezultatów, trzeba więc zacząć od nowa. Tym razem na łamach Twojego Imperium była modelka ma żal do znajomych, którzy zostawili ją w najtrudniejszych chwilach jej życia.

Gdy miałam kłopoty, wiele osób odwróciło się ode nie, bo nie można już było na mnie zarobić – skarży się Ilona. Ludzie bywają okrutni. Straciłam mnóstwo przyjaciół, którzy okazali się pseudoprzyjaciółmi. Ale wtedy uświadomiłam sobie, że muszę nauczyć się mówić „nie”. Nie chodzić na fitness i basen tylko dlatego, że inni chodzą. Trzeba być sobą.

Przez wiele lat zwykłam robić to, czego inni oczekiwali ode mnie, nie zaś to, na co sama miałam ochotę – kontynuuje. Może to właśnie był jeden z powodów, dla których sięgnęłam po alkohol. Kiedy kobieta musi pić codziennie choćby jeden kieliszek alkoholu, to może wskazywać na nałóg. Mnóstwo listów, jakie dostałam od różnych alkoholiczek, podsunęło mi myśl, że powinnam skupić się na pomocy innym uzależnionym. Na razie jednak jest jeszcze na to zbyt wcześnie. Muszę odbudować swoją psychikę.

Jaki będzie kolejny krok?

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.