,  

MTV ogłosiło pięciu nominowanych artystów do nagrody MTV EMA 2011 „Najlepszy światowy artysta”

Queen otrzyma nagrodę specjalną

Warszawa, 24 październik 2011: Poznaliśmy pięciu nominowanych w kategorii „Najlepszy światowy artysta”. Przez ostatnie tygodnie MTV dało fanom możliwość głosowania na ich ulubionych rodzimych muzyków, aby mogli reprezentować Europę podczas MTV Europe Music Awards 2011. To spośród nich fani dokonali dalszej selekcji i wybrali jednego kandydata z Europy, który teraz powalczy o tytuł „Najlepszego światowego artysty” wraz z przedstawicielami innych kontynentów.

Począwszy od dziś, pięciu nominowanych artystów stanie w szranki w ostatniej rundzie głosowania, aby zdobyć tytuł „Najlepszego światowego artysty”. Kandydaci do prestiżowego wyróżnienia to: Lena (Europa), BIGBANG (Azja), Abdelfattah Grini (Afryka/Indie/Bliski Wschód), Britney Spears (Ameryka Północna) oraz Restart (Ameryka Łacińska). Na swojego faworyta można głosować na www.mtvema.com do północy 4 listopada. Zwycięzca zostanie ogłoszony już podczas ceremonii.

Jednym z najjaśniejszych punktów wieczoru będzie specjalna nagroda dla zespołu Queen. Legendarna grupa muzyczna zostanie nagrodzona honorowym tytułem „Globalnej Ikony”.  Na MTV EMA 2011 zespół da specjalny występ dla zgromadzonej w Belfaście publiczności.

Prowadzącą tegoroczne nagrody MTV EMA 2011 jest obdarzona wieloma talentami piosenkarka
i aktorka Selena Gomez. Gala będzie emitowana na żywo z Belfastu 6 listopada 2011 roku o g.21:00 na kanałach: MTV Polska, MTV Live HD oraz Viva Polska.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.