,  

Mroczek i Herbuś oszukani !

ImageMarcin Mroczek i Edyta Herbuś wygrali w ubiegłym roku taneczną Eurowizję, według regulaminu , w tym roku Eurowizja powinna się odbyć w naszym kraju, ale nic z tego.


Jak się okazuje tegoroczna taneczną Eurowizję odebrał na Azerbejdżan !

Od was pierwszych się o tym dowiaduję… Szalenie mi przykro, że Polska nie umiała wykorzystać takiej szansy – powiedziała w rozmowie z Super Expresem zawiedziona Edyta Herbuś. Nasze zwycięstwo poszło na marne! – dodała i przyznała, że poważnie już myślała o przygotowaniu się do imprezy.

Pamiętacie jak się wszyscy cieszyli ze zwycięstwa Edyty i Marcina, jaka była szansa na pokazanie się Polski z innej strony. Taką organizacją tanecznej Eurowizji, nasz kraj wiele by zyskał w świecie , ale odebrano nam to.

Po zwycięstwie naszych tancerzy mieliśmy prawo pierwszeństwa organizacji tej imprezy, jednak nie jest to obowiązkowe tak jak jest to w przypadku konkursu wokalnego. Kraje, które chcą organizować finał, stają do otwartego konkursu. Konkretna oferta musi zdecydowanie przebić konkurencję. Całość przygotowań spoczywała na barkach telewizyjnej Dwójki. Przygotowania wystartowały w październiku 2008 r., kiedy Polska zgłosiła chęć udziału w tym konkursie. Niestety, przez miesiąc nie działo się nic. – donosi Super Expres.

Uprzejmie informuję, iż takie zgłoszenie zostało wysłane w porozumieniu z panem Andrzejem Urbańskim, prezesem zarządu TVP S.A. Nie oznacza to wszakże ostatecznej deklaracji ze strony TVP 2 – zapewniała Aneta Wrona, ówczesny rzecznik prasowy TVP.

W grudniu TVP już dała fundusze na ten szczytny cel. Jednak zrobiono to na 4 dni przed rozstrzygnięciem konkursu. Telewizja w tym czasie miała przygotować atrakcyjną ofertę oraz zaproponować trzy miasta do organizacji imprezy. Co miało być wymaganym dodatkowym atutem Polski, nie wiadomo. Jarosław Burdek, ówczesny wiceszef TVP 2, zasłaniał się tajemnicą. – czytamy dalej.

28 grudnia doszło w końcu do ogłoszenia konkursu, gdzie zwycięzcą został właśnie Azerbejdżan. 

Decyzja nie została jeszcze podjęta – zapewniał wtedy Daniel Jabłoński, p.o. rzecznika TVP.

Podobno oferta Azerbejdżanu była o wiele ciekawsza niż Polski .

TVP rozważała organizację tej imprezy. Ostatecznie jednak zrezygnowano z tego zamysłu m.in. z uwagi na duże koszty przedsięwzięcia
– już tak tłumaczył przedwczoraj Jabłoński.

Takie podejścia zniechęcają innych do osiągania jakich kolwiek sukcesów. W końcu dochodzi do tego, że nie warto sie starać a trzeba tylko patrzeć na własna kieszeń, jak to już wiele gwiazd robi, choćby Marcin Hakiel.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.