,  

Marczuk może uniknąć kary!

ImageJak to możliwe, taka afera, aresztowanie. Godzinne przesłuchania, ogromna kwota kaucji i nie ma winnych?


Być może Weronika Marczuk-Pazura wcale nie stanie przed sądem! W środę CBA odniosło sukces, przynajmniej tak im się wydawało. Zatrzymało Weronikę Marczuk-Pazurę na wzięciu łapówki za pomoc w sprzedaży budynku po sztucznie  zaniżonej cenie. Przewożenie w kominiarkach, pilnowanie przez kilku funkcjonariuszy. Po co to wszystko?

W sobotę sąd podjął decyzję o zwolnieniu Weroniki , gdy ta wpłaci 600 tysięcy zł. Wpłaciła pieniądze, Weronika wyszła na wolność. Co dalej? A nic. Prokuratorzy mają do przeczytania tysiące kartek zebranych przez miesiące. Muszą przesłuchać świadków. I nie wiadomo czy jest wystarczająco dużo dowodów na to by posadzić Marczuk-Pazurę za kratki.

Na razie trwa czytanie materiałów dowodowych i nie wiadomo czy i kiedy pani Weronika Marczuk-Pazura zostanie postawiona w stan oskarżenia – potwierdza Faktowi rzecznik prokuratury Mateusz Martyniuk. Może się stać, że czyn Weroniki miał niewielką szkodliwość dla społeczeństwa i prokuratura odstąpi od oskarżenia. Wszystkie niejasności bardzo denerwują obrońców jurorki YCD.

Na razie nawet nie mieliśmy wglądu do akt, które pozostają niejawne – mówi obrońca gwiazdy mecenas Mikołaj Pietrzak. – Ja mam nadzieję, że do oskarżenia w ogóle nie dojdzie. Ze względu na rozmiar dokumentacji, którą teraz czyta prokurator, ta sprawa może pozostać w zawieszeniu nawet i dwa lata. Ale liczę, że prokurator podejmie decyzję, czy pani Weronika będzie w ogóle postawiona w stan oskarżenia, w ciągu najbliższego miesiąca – dodaje Pietrzak.

A jeśli prokuratorzy nie będą mieli podstaw do oskarżenia Weroniki, będą musieli ją oczyścić od postawionych zarzutów. To się nazywa gra. Nie ryzykujesz?Nie pijesz szampana! Zdaje się, że to się Weronice spełni.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.