,  

Lis powinien oddać nagrodę Dziennikarza Roku!

ImageTomasz Lis został uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku i otrzymał nagrodę. Super Express wykrył jednak nieprawidłowości w głosowaniu i chce by dziennikarz zwrócił nagrodę i tytuł.


Do tej pory głosowały na tytuł Dziennikarza Roku prestiżowe gazety takiej jak : Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Polityka, Dziennik Gazeta Prawna, Polska The Times. Tym razem było inaczej, pierwsze trzy gazety , które wzięły udział w głosowaniu Poradnik Restauratora, Poradnik Handlowca, Handlowiec, należą do tego samego wydawnictwa.
Podobno zmówiły się i solidarnie głosowały na Lisa.

Super Express chce aby miesięcznik Press, który przyznaje nagrody odebrał ją dziennikarzowi ponieważ złamano regulamin:

Artykuł 6 punkt 2 regulaminu brzmi: Jeśli organizatorzy Jeśli organizatorzy powezmą przekonanie, że na największą liczbę zdobytych punktów mogła mieć wpływ ZMOWA REDAKCJI, miesięcznik "Press" ma prawo przyznać nagrodę następnemu w kolejności nominowanemu, przekazać decyzję o wyborze jury nagrody Grand Press albo nagrody nie przyzna.

Redaktor naczelny tabloidu Sławomir Jastrzębowski w liście do Press udowadnia, że został złamany regulamin przyznawania zaszczytnego tytułu.

Wydaje się oczywiste, że w przypadku głosów oddanych na Tomasza Lisa mamy do czynienia ze zmową redakcji "Poradnik Restauratora" i "Poradnik Handlowca" należących do tego samego wydawcy. Przypominam, że Pan Redaktor Tomasz Lis w maju 2009 roku uświetnił swoją obecnością poznańską komercyjną imprezę tego wydawcy.

SE twierdzi, że Lis jako osoba z honorem powinna oddać dobrowolnie nagrodę. Honorowy? Zobaczymy jak się sprawa skończy.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.