Lis nie poprowadzi wiadomości !

 Hanna Lis wróci na wizję prawdopodobnie dopiero w lutym 2009.


Dziś Lis więc nie poprowadzi wiadomości. Taką informację przekazał zawieszony prezes TVP Andrzej Urbański. O wszystkich szczegółach decyduje Aleksandra Zawłocka, dyrektor Agencji Informacji. A to znaczy, że Zawłocka właśnie Urbańskiego, a nie Piotra Farfała uznaje za legalnego prezesa telewizji.
Urbański odsunął Hannę Lis od prowadzenia "Wiadomości" w połowie grudnia, bo nie podobała się PiS-owi, natomiast Farfał chce, by wróciła na wizję jak najszybciej.
 A od 19 grudnia, kiedy to Rada Nadzorcza TVP S.A. głosami LPR i Samoobrony zawiesiła zarząd Urbańskiego i powołała Farfała i Rudomino, w spółce praktycznie rządzą dwa zarządy: PiS-owski z Andrzejem Urbańskim, Sławomirem Siwkiem i Marcinem Bochenkiem oraz drugi – Piotra Farfała i Tomasza Rudomino. Jak już pisaliśmy Urbański nie zgadza się z tym faktem, nowy zarząd nazywa samozwańczym a siebie uważa za jedynego legalnego prezesa. O tym, kto rządzi przy ul. Woronicza, ostatecznie rozstrzygnie sąd.

Ja tej decyzji nie uznaję – mówi Gazecie Wyborczej Farfał o odsunięciu Hanny Lis od "Wiadomości". – Będę w poniedziałek rozmawiać o tym z panią Zawłocką. Ale mnie to nie dziwi. Decyzja została podjęta przez ludzi, którzy do telewizji przyszli za czasów rządów PiS.

Co stanie się z dyrektorami , którzy dziś się nie podporządkują decyzjom Farfała, po tym jak Krajowy Rejestr Sądowy jego uzna jako legalną władzę w TVP?
Farfał wie co zrobi.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.