,  

Lis męczennicą TVP!

ImageHanna Lis jest chyba teraz najpopularniejszą osobą kolorowych pism i tabloidów plotkarskich na dzień dzisiejszy.


Fakt trochę się natrudził, by Lis ukazać na rysunku jako męczennicę TVP1. Ale cóż się dziwić skoro ona nie tylko została zwolniona dyscyplinarnie z telewizji publicznej ale również walczy o wolność w tej stacji. A poza tym ma za sobą wsparcie swoich kolegów. Coś jak za czasów solidarności kiedy walczyła o wyrwanie się Polski z rąk komuny. Swoją walkę pokazała Lis w poniedziałkowym programie Teraz My na TVN.

TVP twierdzi, że ją zwolniła, gdyż naruszyła etykę zasady dziennikarskiej, ona zaś że to był pretekst gdyż nie pozwalała sobą manipulować i odważyła się przeciwstawić władzom telewizji.

Telewizja publiczna podobno jest upolityczniona – Nieważne kto jest prezesem. W TVP mamy do czynienia z sytuacją, kiedy media publiczne są całkowicie podporządkowane politykom – wyznała Hanna Lis .

Dziennikarka twierdzi , że nic złego nie zrobiła a jedynie walczyła o wolność słowa i dzięki temu nie poniosła porażki a odniosła sukces.

Coś drgnęło, dzięki mojemu działaniu i mojego zespołu ludzie uwierzyli, że można walczyć o niezależność – zapewniała prezenterka.

To , że została zwolniona wcale nie jest jej tragedią. Lis twierdzi, że dzięki temu dała wiarę innym pracownikom w TVP i że jej "tragedia" posłuży wyższym celom. – Dla mnie to się bardzo źle skończyło, ale może poświęcenie mojej głowy uchroni głowy tych, którzy tam pozostali – stwierdziła w programie.

Hanka czuje się zmęczona pracą w mediach , w TVP pozostał jej mąż, który ma zamiar toczyć walkę w publiczną telewizją w imieniu swoim i żony – Kiedy zaczynaliśmy tę przeprawę, wiedzieliśmy, że nie będzie łatwa. TVP zasługuje na to, by dziennikarze w jej obrębie robili dobre programy. Powiedzieliśmy sobie, że niezależnie od tego, które z nas przegra, drugie walczy dalej – podsumowała Hanna Lis.

Czyli bojówki jeszcze nie koniec. Może się jeszcze dużo wydarzyć. Obserwujcie temat.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.