Lis już nie poprowadzi wiadomości, wyleciała z pracy!

ImageHanna Lis została ostatecznie zwolniona z pracy. Prezenterka jednak próbuje się bronić.


Powodem zwolnienia, było samowolne zmienianie tekstów, które miała Lis przeczytać w wiadomościach . A mianowicie, gotowy tekst o Platformie Obywatelskiej zamieniła na własny komentarz. Wcześniej też się zdarzało Lis łamać zasady dziennikarskie. Zwolnienie prezenterki z pracy uzasadniono zdaniem poważne naruszenie zasad rzetelności dziennikarskiej.

Bezpośrednim powodem tej decyzji było poważne naruszenie zasad etyki dziennikarskiej przez red. Hannę Lis poprzez samowolną zmianę treści komunikatu odczytanego w głównym wydaniu "Wiadomości" 20 kwietnia br. Dodatkowym powodem było udzielenie przez red. Hannę Lis – bez pisemnej zgody TVP S.A. – wywiadu prasowego dotyczącego wewnętrznych spraw Spółki – czytamy w oficjalnym komunikacie.

A Lis na to :

Takich partyzanckich praktyk nie stosuje się w żadnym newsroomie. Lena Kolarska-Bobińska nie była już szefową Instytutu Spraw Publicznych – więc nie mogłam przeczytać, że tak jest. Uchroniłam TVP przed przegranym procesem w trybie wyborczym. Moje zwolnienie ma związek z eurowyborami – byłam zbyt niewygodna – powiedziała Lis.


To jest hucpa. Ja nie przeczytałam nieprawdziwej informacji. Jeżeli brak zgody na przekazywanie nieprawdy jest dla zarządu TVP złamaniem etyki dziennikarskiej, to ja jestem zaskoczona
– dodała.

Zwolniona redaktorka nie dostanie odszkodowania.

Standardem każdego kontraktu jest to, że jeżeli pracownik nie wykonuje poleceń przełożonego lub nienależycie wywiązuje się ze swoich obowiązków, to pracodawca może go zwolnić bez wypłacania odszkodowania – powiedział Farfał.

Czy znajdzie się jakaś stacja telewizyjna, która zaryzykuje i zatrudni Lis?

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.