, , , , , ,  

LATO ZET I DWÓJKI NA WIANKACH NA WARSZAWSKIM PODZAMCZU

Tłumy warszawiaków bawiły się w sobotni wieczór na Podzamczu na „Wiankach nad Wisłą”, w ramach których zorganizowano koncert „Lato ZET i Dwójki”. Na scenie wystąpili artyści z polski i zagranicy. Koncert poprowadzili Agnieszka Szulim (TVP2) i Rafał Olejniczak, szef Radia ZET. Gwiazdą wieczoru była Katie Melua. Muzyczne show zakończyło kilkunastominutowe widowisko pirotechniczne.

Takich „wianków” w Warszawie jeszcze nie było. Jak szacują organizatorzy w sobotę na Podzamcze przybyło ponad 100 tysięcy osób! W ramach imprezy odbył się telewizyjny koncert „Lato ZET i Dwójki”, na którym wystąpiły takie gwiazdy jak Katie Melua, Edyta Górniak, Wilki, De Mono, Myslovitz, Ryszard Rynkowski z chórem „Bitwy na głosy”, czy Liber i Ino Ros ze swoim ostatnim hitem napisanym specjalnie na EURO 2012.

W czasie koncertu wypuszczono setki lampionów, które unosiły się wysoko nad bawiącym się tłumem. Kolejni artyści porywali przybyłych warszawiaków do wspólnej zabawy, a piosenkę „Baśka” zespołu Wilki zaśpiewało kilkadziesiąt tysięcy gardeł. Jednak gwiazdą wieczoru była Katie Melua, brytyjska wokalistka pochodząca z Gruzji. Na scenie z rąk Rafała Olejniczaka, szefa Radia ZET, odebrała platynową płytę za swój krążek „The House”.

Koncert zakończyło kilkunastominutowe widowisko muzyczno-pirotechniczne, do którego wykorzystano kilka ton ładunków.

Impreza wiankowa odbyła się już po raz siedemnasty. Tym razem zorganizowały ją wspólnie Radio ZET, TVP2 oraz Stołeczna Estrada. „Wianki nad Wisłą” nawiązują do prastarych słowiańskich wierzeń i tradycji dotyczących świętowania Nocy Świętojańskiej zwanej również Sobótką, a w pogańskich czasach Nocą Kupały. W tę najkrótszą noc w roku (podczas przesilenia letniego) wszyscy bawili się nad wodą przy ogniskach, wróżyli i szukali kwiatu paproci.

Sobotni koncert był jednocześnie pierwszym koncertem organizowanym w ramach tegorocznej trasy „Lato ZET i Dwójki”. Radio ZET i TVP2 ze swoim muzycznym widowiskiem odwiedzą jeszcze Łódź (29 lipca), Bydgoszcz (19 sierpnia), a na zakończenie wakacji – Uzdrowisko Termalne Uniejów (26 sierpnia).

Wszystkie koncerty w ramach trasy „Lato ZET i Dwójki” będzie można zobaczyć w TVP2, a także usłyszeć w Radiu ZET. Wstęp na koncerty nie jest wolny.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.