Kubica nie pojedzie w 2012 roku

Nie jest jeszcze gotowy

Włoski menadżer Roberta Kubicy Daniele Morelli , jeszcze niedawno twierdził, że nasz rajdowiec na początku stycznia rozpocznie testy za kierownicą. Niestety, było to kłamstwo.

Robert na tronie teamu wydał oświadczenie, w którym wyjaśnia dlaczego nadal nie jest gotowy by wziąć udział w wyścigach.

Przez ostatnie kilka tygodni pracowałem naprawdę bardzo, bardzo dużo, jednak doszedłem do wniosku, że nie mam jeszcze pewności, że będę gotowy na sezon 2012. Zadzwoniłem więc do zespołu i przekazałem im tę informację. To była trudna decyzja, ale w tej sytuacji najrozsądniejsza z możliwych. Zdaję sobie sprawę, że LRGP też musi się przygotować do następnego roku, więc dalsze odsuwanie decyzji nie byłoby właściwe.

Od siebie mogę powiedzieć, że moje stałe i duże postępy w powrocie do sprawności nie przestają zadziwiać lekarzy. Potrzebuję po prostu trochę więcej czasu, bo zanim podejmę się powrotu do ścigania chcę być gotowy w stu procentach. Na koniec chciałbym powiedzieć, że żałuję, że nie mogłem przekazywać większej ilości informacji oraz nie pojawiałem się w gazetach, dziękuję też wszystkim przyjacielom [ oryginalna pisownia Roberta] z mediów za zrozumienie, że to był najlepszy sposób na poradzenie sobie z tym najtrudniejszym okresem w moim życiu.

Na  oficjalnej stronie teamu przeczytaliśmy też …

Choć jego postępy są ogromne, bo może już swobodnie chodzić oraz poruszać ręką i łokciem, to jednak uznał, że uzyskanie pełnej sprawności będzie wymagało więcej czasu . Robert Kubica pozostaje oczywiście członkiem rodziny LRGP w 2012 r., a już teraz jego przedstawiciele prowadzą rozmowy o przedłużeniu kontraktu z zespołem na kolejny sezon.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.