Kuba Świderski w domu dziecka (zdjęcia)

Bohater Klanu pomaga dzieciom

Kuba Świderski, aktor znany z serialu Klan nie mając jeszcze własnych dzieci postanowił pomóc jednemu z domu dziecka w Warszawie.

– Postanowiłem włączyć się razem z firma Bartek w akcję charytatywną. Przekazaliśmy osobiście kilkanaście par butów na zimę dla tych mniejszych i większych podopiecznych. Dzieci były zachwycone prezentami, bo oprócz butów przynieśliśmy z żoną słodycze – opowiada Kuba Świderski

W wielkich kartonach z prezentami znalazły się również  książeczki do malowania, płyty z bajkami.

Podczas wizyty w domu dziecka maluchy chętnie pokazały aktorowi i jego żonie swoje pokoje i zabawki, prowadząc ożywioną rozmowę. Para była zachwycona nimi i obiecała wracać.

 Wizyta Kuby była związana z akcją charytatywną zorganizowaną przez firmę Bartek, produkująca dziecięce buty, która poprosiła gwiazdy, by pomogły w przeprowadzeniu akcji charytatywnej na rzecz dzieci z domów dziecka. Celebryci pojawili się w salonie Bartek w CH Wola Park w Warszawie i zdecydowali, do których domów dziecka ma trafić zimowe obuwie produkowane przez tę firmę.

Młoda mama, Katarzyna Cichopek chciała, by dzieci z domów dziecka nosiły tej zimy buty takie, jakie posiada jej synek, więc odwiedziła tego wieczora sklep Bartka. Pomysł akcji charytatywnej spodobał się także Aleksandrze Szwed, która – choć własnej pociechy jeszcze nie ma – wsparła akcję, gdyż spodobał się jej konkretny, wymierny efekt. Mariusz Czerkawski na imprezę przyszedł z żoną Emilią Raszyńską i malutkim synkiem Iwo, którego od małego uczą pomagać. Państwo Czerkawscy systematycznie wspierają Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szczytnie. Podobny cel przyświecał Karolinie Malinowskiej, która wraz synem Fryderykiem wybrała buty dla konkretnego domu dziecka w Łodzi. Beata Chmielowska-Olech zdecydowała się wesprzeć dom dziecka w Krasnym Stawie, objęty stałą opieką Teleexpresu. Twardy facet, bokser – Marcin Najman, ma miękkie serce dla dzieci w potrzebie. Pomaga, kiedy tylko może. Przyjaciółki Iza Kuna i Renata Dancewicz przyszły, gdyż im również nie są obojętne losy dzieci najbardziej potrzebujących. Buty przekazały na Pogodny Dom w Lublinie i Dom Małego Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Ilona Felicjańska nie miała wątpliwości, że zimowe buty przydadzą się Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Bogumiłku.

Agnieszka Cegielska, pochodząca z Malborka, chciała wesprzeć fundację Szkoła Otwartych Serc. Aida miała wizję pomocy dzieciom z Gruzji, który wspiera z firmą Bartek od kilku lat. Izabela Janachowska, jako młoda mama, chciała okazać serce dzieciom pozbawionym rodzicielskiego ciepła na co dzień.

Naszą akcją zainteresowali się także mężczyźni: Artur Chamski i Jakub Świderski. Panowie dzielnie wybierali odpowiednie buty na zimę dla dzieci. Jakub Przebindowski z żoną Martyną Kliszewską (których córka Mia brała udział w ostatniej sesji zdjęciowej firmy Bartek) przekazali obuwie na Dom Małego Dziecka w Pabianicach, natomiast Marek Kościkiewicz z żoną i synami Mikołajem i Janem (znanymi z witryn sklepów Bartka) przekazali buty na Dom Małego Dziecka w Warszawie. Akcję wsparli również: znana z serialu „M jak miłość” Anna Gzyra, Lidia Kopania, prezenterki telewizyjne Małgorzata Kosik i Kasia Burzyńska, gwiazda polskiej muzycznej sceny dance Kasia Nova, aktorka Magda Waligórska oraz śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska-Whiskerd z córką, która na co dzień pracuje z dziećmi.

W trakcie wieczoru charytatywnego ponad 150 par butów trafiło do potrzebujących dzieci.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.