Książkiewicz już chodzi

ImageWeronika Książkiewicz musiała się poddać szybkiej operacji kręgosłupa.


W przeciwnym razie, aktorka mogła skończyć na wózku inwalidzkim. Aktorka stanęła już na nogi i rozpoczęła rehabilitację.

Gdy Weronika ogłosiła, że rezygnuje z Tańców z gwiazdami, nikt nie mógł uwierzyć. Ale tak się stało, podczas treningów ujawnił się u aktorki bardzo poważny problem,  Weronika miała zagrożony rdzeń kręgowy. Lekarz , który jest obecny podczas treningów gwiazd przygotowujących się do występu, skierował Książkiewicz na badania i w porę udało się zdiagnozować chorobę.

Aktorka 11 marca przeszła niebezpieczną operację na otwartym kręgosłupie w Centrum Rehabilitacji STOCER w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą.
Operacja była przeprowadzona na odcinku lędźwiowym. Lekarze musieli zlikwidować ucisk na rdzeń kręgowy i ustabilizować kręgosłup. W tym celu użyto specjalnych tytanowych śrub. Operacja przebiegła bez żadnych komplikacji
.

Jak widać na zdjęciu Weronika czuje się już dobrze i drepta przy specjalnym urządzeniu a to też znaczy , że rozpoczęła rehabilitację.

Rehabilitacja będzie polegała na wzmocnieniu gorsetu mięśniowego. Niestety, może trwać nawet rok, bo doszło do uszkodzenia ciągłości tkanek. To wszystko zależy od cech psychofizycznych pacjenta. Po zabiegach na pewno będzie musiała na siebie bardziej uważać – mówi Maciej Abakumow, konsultant ds. rehabilitacji kliniki w Wesołej.

Weronika ma nadzieję, że uda jej się dość na tyle do siebie, by zatańczyć w finałowym odcinku.

A my zdrówka życzmy.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.