KRZYSIA GÓRNIAK i jej nowy album CD ‘Feelings’

Na sklepowe półki trafił właśnie piąty album znakomitej gitarzystki jazzowej Krzysi Górniak zatytułowany “Feelings”.

„Feelings to nastrojowe, melodyjne smooth jazzowe improwizacje, przeplatające się z elementami latino, groove i funk. Liryczne i zarazem inteligentnie napisane tematy, natychmiast wpadają w ucho, podobnie jak u Pata Metheny’ego czy George Bensona. Muzyka ta jest pełna uczuć i historii z życia, gdzie gitara opowiada o purpurowej miłości i szczęściu. Można w niej odnaleźć przestrzenie i kolory świata marzeń, zagubić się
w słonecznej, letniej podróży, czy próbować dotknąć niewidzialnej przestrzeni między kochankami. Można pobiec za uciekającymi myślami, czy próbować dogonić ulatujące słowa. Wszystko to podane z wyrafinowanym, rasowym jazzowym feelingiem, pełnym elegancji i dobrego smaku”
.

Album został nagrany we wrześniu ubiegłego roku w Studio Chróst w podwarszawskim Sulejówku w następującym składzie:

Krzysia Górniak – gitara elektryczna, gitara akustyczna;
Wojciech Gogolewski – pianino, syntezator;
Paweł Pańta – gitara basowa, kontrabas;
Artur Lipiński – perkusja.

Krzysia Górniak to „najciekawsza gitarowa jazzwoman w Polsce” (JAZZ Forum 7-8/2006) grająca na gitarze elektrycznej, kompozytorka, producentka, aranżerka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej. Uczestniczyła w lekcjach i warsztatach m.in. z takimi muzykami jak: Wayne Brasel, Wynton Marsalis, Mike Stern, Karl Ratzer, Susanne Weinert, John Abercrombie, Christian Rover, Garison Fewell, Bob Mintzer, Ron McClure, Billy Hart, Adam Nussbaum, Clarke Fischer, Alan Jones.

W ramach trasy promującej najnowszy album ‘Feelings’, już niebawem bo 2 lutego Krzysia wystąpi w Centrum Łowicka w Warszawie.

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem http://www.krzysiagorniak.pl.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.