Kraśko napisał książkę o Smoleńsku!

ImageTo jak wyścig szczurów, kto pierwszy ten wygrywa! Piotr Kraśko był najszybszy w opisaniu tak wielkiej tragedii.


Po katastrofie w Smoleńsku ruszył wyścig kto najszybciej i najdokładniej spisze to co się stało w Rosji. Piotr Kraśko nie czekał, był najbliżej wszystkich wiadomości. Spisywał je dokładnie w jedną całość i wydał książkę pod tytułem Smoleńsk 10 kwietnia 2010.

Dziennikarz w 7 tygodni spisał wszystkie wydarzenia  i puścił notatki do druku.

To opowieść o tym, co wydarzyło się w Smoleńsku tuż po katastrofie, gdy biegliśmy w stronę szczątków samolotu, wierząc, że jednak ktoś przeżył. O tym, co działo się tam przez kilka następnych dni. O tysiącach Rosjan, którzy dzień i noc przychodzili, by złożyć biało-czerwone kwiaty. O wciąż zadawanym pytaniu: Jak to możliwe? O niezwykłym, milczącym pożegnaniu prezydenta na pustym lotnisku i o tłumach stojących na trasie przejazdu konduktu z Okęcia do pałacu Namiestnikowskiego. O ludziach, którzy byli tam także potem, gdy miasto zamierało, patrząc na dziesiątki kolejnych trumien. O tym, jak po kilku godzinach od zapalenia pierwszej świeczki na Krakowskim Przedmieściu zapłonęły ich tam tysiące.

Czy w książce znajdzie się coś  czego nie wiemy? Wątpimy. Jedno co się tylko dzięki niej zmieni, być może osobiste konto bankowe Kraśki.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.