Koncert Specjalny „The Voice of Poland” dla Kasi Markiewicz oraz osób zmagających się z chorobami nowotworowymi i ich bliskich

Fotoszok.pl
W jednym z odcinków programu „The Voice of Poland” wystąpiła 38-letnia Kasia Markiewicz, która trafiła do drużyny Justyny Steczkowskiej.  Po tym jak wokalistka opowiedziała swoją historię walki z nowotworem, w głowach Trenerów i producentów zrodziła się idea koncertu na rzecz profilaktyki chorób nowotworowych. Emisja koncertu odbędzie się w niedzielę, 6 kwietnia, o godzinie 20.05 na antenie TVP2.

Historię Kasi, która dwa lata temu dowiedziała się o swojej chorobie, Trenerzy poznali dopiero po jej występie. Wokalistka wyczerpała wszystkie możliwe metody leczenia. Kiedy okazało się, że żadna z nich nie przynosi rezultatów, postanowiła spełnić swoje marzenia. Jednym z nich był udział w programie „The Voice of Poland”.

Idea koncertu zrodziła się w głowach producentów programu po emisji odcinka z występem Kasi. Uznano, że jest to najlepsza forma podziękowania za jej zaufanie i cenne przesłanie, jakim jest zachęcanie do spełniania marzeń. Koncert jest również tym, co można zrobić, aby misja Kasi przetrwała i dotarła do jak największej liczby ludzi. Celem wydarzenia jest emocjonalne wsparcie osób zmagających się z chorobą oraz podkreślenie, jak ważne są regularne badania profilaktyczne.

Podczas koncertu staramy się tworzyć nastrój refleksji i zadumy nad problemem, który dotyczy większości z nas bezpośrednio, bądź dotyka kręgu najbliższej rodziny lub przyjaciół. Sam koncert rozpoczyna trenerka Kasi Markiewicz, Justyna Steczkowska, w duecie z Michałem Sobierajskim w piosence »Wracam o domu«. Piosenki są przeplecione wypowiedziami wokalistów, trenerów oraz rodziny Kasi Markiewicz. Artyści w swych wypowiedziach przypominają o konieczności wykonywania badań profilaktycznych, ale też opowiadają o chorobie, która dotknęła ich bliskich – głosi komunikat TVP.

W koncercie, oprócz Justyny Steczkowskiej, udział wzięli również uczestnicy drugiej i trzeciej edycji „The Voice of Poland”. Na scenie pojawili się Ernest Staniaszek, Natalia Nykiel, Dorota Osińska, Natalia Krakowiak, Mateusz Grędziński, Arek Kłusowski i Michał Sobierajski.

Nagranie koncertu odbyło się 19 marca. Kasia z powodu złego stanu zdrowia nie mogła wziąć w nim udziału. Cztery dni później przegrała walkę z chorobą.

 

Emisja koncertu już w niedzielę, 6 kwietnia, o godz. 20.05 na TVP2.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.