Kayah będzie promować swój nowy album w Empiku

Fotoszok.pl
Już w czwartek, 12 grudnia, w warszawskim salonie Empik Junior przy ulicy Marszałkowskiej odbędzie się spotkanie z jedną z najbardziej cenionych polskich wokalistek, Kayah. Piosenkarka będzie promować swój najnowszy album „Transoriental Orchestra”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.

Najnowszy album artystki powstał pod wpływem jej zainteresowań nurtem muzyki world. Kayah w swoim dorobku ma już jeden taki krążek. W 1999 roku wspólnie z Goranem Bregovicem wydała płytę „Kayah i Bregović”, która muzycznie nawiązuje do kultur: góralskiej, bałkańskiej i cygańskiej. Projekt nowej płyty narodził się, jak twierdzi artystka, podczas warszawskiego Festiwalu Singera.

”Transoriental Orchestra” to projekt wielokulturowy, który czerpie z muzyki z wielu zakątków świata. Album powstał przy udziale instrumentalistów i solistów z Polski, Ukrainy oraz Iranu. Nad wszystkim zaś czuwał bułgarski kompozytor filmowy i producent muzyczny, Atanas Valkov. Różnorodność kulturową płyty podkreśla także specyficzny dobór instrumentów, wśród których znajdziemy między innymi tak niespotykane ich przykłady jak: santur, oud czy saz.

„Transoriental Orchestra” to zbiór pieśni żydowskich z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Ta różnorodność geograficzna odzwierciedla się w muzyce, w której słychać brzmienia bałkańskie, perskie, słowiańskie, afrykańskie i oczywiście żydowskie. Wyraża się ona również poprzez języki, którymi posługuje się artystka. Na krążku usłyszeć można piosenki po hebrajsku, w jidysz, ladino i po arabsku.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.