,  

Kammel wygrał z Pudelkiem!

 Sąd przyznał Tomaszowi Kammelowi 40 tys. zadośćuczynienia i publiczne przeprosiny! O co poszło?

Mazur


Rok temu na wielu portalach plotkarskich pojawiła się informacja o tym, że Tomasz Kammel odmówił pomocy umierającej kobiecie. Wiele portali przeprosiło Kammela w dość szybkim czasie za zniesławienie a te, które tego nie zrobiły znalazły swój finał w sądzie. Takim portalem jest Pudelek i Lansik.

Sprawa się jużodbyła a sąd Okręgowy stwierdził naruszenie dóbr osobistych powoda.

W ramach prowadzonej przeze mnie praktyki, zajmuję się problematyką dóbr niematerialnych, w tym prawem własności intelektualnej. Odnotowuję zwiększającą się liczbę spraw dotyczących szeroko pojmowanej ochrony dóbr niematerialnych, w tym także dóbr osobistych przedsiębiorców. Trend ten dotyczy także osób z show biznesu oraz innych, rozpoznawalnych publicznie. Sprawy te stanowią specyficzną grupę postępową także z tego względu, że naruszenie dóbr osobistych wywołuje uszczerbek, którego rzeczywistą wielkość ciężko jest zmierzyć czy oszacować. – skomentował radca prawny Jacek Białobrzeski, który prowadził całą sprawę od strony Tomasza Kammela.

W orzeczeniu jakie wydał sąd na początku czerwca było przyznanie Kammelowi 40 tysięcy zł zadość uczynienia. Sąd nakazał także przeproszenie dziennikarza poprzez publikację oświadczenia na stronach portali pudelek.pl i lansik.pl , które opublikowały niewłaściwe informacje oraz na łamach „Gazety Wyborczej” i tygodnika „Na żywo”.

Wyrok ten stanowi cenną wskazówkę dla innych poszkodowanych, którzy rozważają podjęcie postępowania zmierzającego do uzyskania ochrony. Konieczne jest przy tym odpowiednie przygotowanie argumentów i ich wyważenie w stosunku do żądanych środków naprawczych. –mówi Jacek Białobrzeski.

Wyrok nie jest prawomocny. Stronom przysługuje odwołanie się.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.