Julio Iglesias, Sting i Chris Brown będą wspierać polskie dzieci z autyzmem !

Fotoszok.pl
30 sierpnia na warszawskim Ursynowie odbędzie się finałowy festiwal podsumowujący tegoroczną, piątą już edycję dobroczynnego projektu gwiazd Pomaganie jest trendy, stworzonego przez rapera Krzysztofa “Gorzkiego” Gorzkiewicza.

W trakcie imprezy na scenie, do której dostęp będzie niebiletowany pojawią się związane z projektem gwiazdy z Polski, a być może również zza granicy. Impreza organizowana będzie ze współpracy z Busmistrzem Ursynowa, Alicją Węgorzewską , Fundacją Nowa Nadzieja oraz bezpłatnym magazynem tematycznym, wydawanym od czerwca 2014 w ramach projektu pod tytułem “Nowa Nadzieja”. Magazyn ten przedstawiam będzie zagadnienia dotyczące autyzmu, okiem specjalistów, a także formułę lifestyle’ową,w ramach której czytelnicy przeczytają wywiady z gwiazdami projektu oraz zapoznają się z sylwetkami słynnych autystyków (w pierwszym numerze słynny piłkarz Leo Messi)

“Każdego roku do akcji przyłączają się gwiazdy amerykańskie. Dotychczas w nagraniach udział brali m.in.: Truth Hurts, Mopreme Shakur (brat 2 Pac’a) oraz Eric Bobo z Cypress Hill, w tym roku oprócz nagranej już piosenki, będącej hymnem edycji piątej projektu na rzecz dzieci autystycznych, jeszcze w czerwcu ukaże się owiany póki co tajemnicą w kwestii szczegółów utwór z udziałem wielkich amerykańskich gwiazd. Projekt ten promował będzie naszą akcją pod anglojęzycznym odpowiednikiem “Helping is trendy” poza granicami Polski, z tego też względu chcielibyśmy, aby oprócz polskich gwiazd, na festiwalu wystąpili artyści zza granicy, w chwili obecnej rozmawiamy z trzema gwiazdami, z których jedna z nich o ile dopiszą nam sponsorzy wystąpi jako gwiazda wieczoru na festiwalu, są to LaToya Jackon, Mya i Warren G. Na wybór wpływ będzie miała decyzja naszych sympatyków, którym z początkiem przyszłego tygodnia damy możliwość wyboru na naszym profilu facebook.com/pomaganiejesttrendy” – powiedział Krzysztof Gorzkiewicz – organizator projektu

Spośród polskich gwiazd, udział w festiwalu zapowiedzieli następujący artyści: Piersi, Elektryczne Gitary, Mika Urbaniak, Mateusz Mijał, Łzy, Bohdan Łazuka, Jerzy Połomski, Alicja Węgorzewska, Asia Ash, Michał Rudaś, Basia Kurdej Szatan z Rafałem Szatanem, Gosia Kosik, Kasia Grabowska, Michał Milowicz, Michał Wiśniewski, Patty, Jane, Andrzej Dąbrowski, Sławek Uniatowski, i inni.

Do udziału w festiwalu przystąpili też światowej sławy artyści jak Julio Iglesias, Sting oraz Chris Brown. Co prawda nie wystąpią oni osobiście, ale wysłali już cenne przedmioty z własnoręcznym podpisem, które w trakcie festiwalu zostaną wylicytowane, a pieniądze z licytacji trafią na rzecz fundacji “Nowa Nadzieja” , dla której od trzech lat gra akcja Pomaganie jest trendy. Pieniądze te przeznaczone będą na terapię dzieci autystycznych. Na licytacji zdobyć będzie można również przedmioty przekazane przez Justynę Steczkowską, Krystynę Jandę, Annę Werblińską czy Rafała Olbińskiego.

W ramach festiwalu w godzinach dopołudniowych, na terenie przedszkola “Aniołowo” na Ursynowie, organizatorzy planują również zaprezentować sztukę dla dzieci z udziałem znanych aktorów. Sztuka ta będzie sceniczną interpretacją “Bajki o chłopcu autystycznym” napisanej przez Krzysztofa Gorzkiewicza w ramach tomiku “Anielskie bajki”.

Festiwal na Ursynowie odbędzie się z dwóch powodów.

“Niedawno otworzyliśmy tam filię fundacji wraz z przedszkolem “Aniołowo” pod dyrekcją Alicji Węgorzewskiej dla dzieci autystycznych. Poza tym możemy liczyć na nieocenioną pomoc i przychylność burmistrza Ursynowa Piotra Guziała. Tej przychylności ze strony władz zabrakło w Kalisz, gdzie w poprzednich latach odbywał się festiwal. Władze nie tyle nam nie pomagały, ale też dawały odczuć, że przeszkadzają, dlatego póki one się nie zmienią, póty chcemy realizować naszą działalność tam, gdzie nie będziemy odbierani politycznie” – wyjaśnia Gorzkiewicz.

Już teraz fundacji pomagać można kupując bajki napisane przez Krzysztofa Gorzkiewicza, a wyrecytowane następnie przez polskie gwiazdy. Bajki zakupić można, wspierając tym samym fundację pod niniejszym linkiem: http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=271519614059 lub otrzymać ją bezpłatnie , prenumerując bezpłatny miesięcznik “Nowa Nadzieja” (informacje o prenumeracie: [email protected])

Nadto oglądając jej wersje video oraz tegoroczny teledysk, organizatorzy zachęcają do klikania w wyświetlane reklamy przez serwis youtube, dzięki temu wygenerowane przez serwis fundusze z reklam, trafią na rzecz fundacji i pomogą w leczeniu podopiecznych z autyzmem.

 VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.