Jubileusz Jandy w rytmie Techno (video)

 Każde pojawienie się Krystyna Jandy w filmie lub na scenie jest wydarzeniem. Jednak taka okazja jak zbliżająca się premiera spektaklu „Rosyjskie konfitury” nie zdarza się często. Występ aktorki w sztuce Ludmiły Ulickiej jest bowiem jej jubileuszową, 50 rolą w przedstawieniach Teatru Telewizji. Z tej okazji powstał wyjątkowy materiał poświęcony premierze, w którym można między innymi posłuchać jak głos aktorki brzmi zmiksowany z muzyką techno.


Krystyna Janda nie ograniczyła się jednak tym razem tylko do aktorstwa, gdyż także wyreżyserowała całą sztukę. Wybór „Rosyjskich konfitur” przez Jandę nie był jednak przypadkowy. „Tym razem inicjatywa wyszła ze strony telewizji, – wyjaśnia aktorka – zadzwonił do mnie ktoś z redakcji Teatru Telewizji mówiąc, że mają wspaniały, ale jednocześnie trudny do realizacji tekst i spytał, czy nie chciałabym rzucić na niego okiem. Zgodziłam się i z każdą stroną lektury byłam coraz bardziej zachwycona. Od razu odpowiedziałam, że chcę podjąć się tego wyzwania”.

Jak podkreśla reżyser, na planie udało się zebrać obsadę jej marzeń. Pojawia się legendarny Ignacy Gogolewski, długo niewidziana Agnieszka Krukówna, a także Sonia Bohosiewicz, Maria Seweryn, Agnieszka Mandat i Rafał Mohr. Na ekranie nie zabraknie też samej Jandy, która została głową starej, rosyjskiej rodziny, która nie potrafi przystosować się do współczesnego świata.

Z okazji tej jubileuszowej premiery Teatr Telewizji przygotował wyjątkowy materiał zapowiadający sztukę. „Krystyna Janda jest dla mnie od zawsze symbolem eksperymentowania i przełamywania barier w sztuce, – wyjaśnia jego twórca Jakub Kwieciński,dlatego też w zapowiedzi staraliśmy się postawić na nowoczesność i nieco zabawiliśmy się formą. Jest w niej chociażby fragment muzyki techno i zmiksowany z nim głos Krystyny Jandy”.

I tu możecie zobaczyć urywki filmu

{youtube}pgFne4MWPCE{/youtube}

Talent aktorski i reżyserski Krystyny Jandy i zaproszenie do współpracy wspaniałych aktorów dają gwarancję wspaniałego spektaklu. Ubiegłotygodniowy pokaz przedpremierowy w Teatrze Polonia spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i zakończył kilkuminutową owacją na stojąco.

Premiera spektaklu na antenie TVP1, w poniedziałek 12 kwietnia o godzinie 20:20

źródło: Teatr Telewizji

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.