,  

Jerzy Rybiński, członek NOTOCO- pobity!

Łódzka policja bada sprawę włamania do domu oraz pobicia piosenkarza i kompozytora Jerzego Rybińskiego basisty ciągle koncertującego zespołu NOTOCO, który przebywa on w jednym z łódzkich szpitali – informuje nas Michał Kawecki Manager zespołu z MkMusic – grozi mu utrata wzroku.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, gdy mieszkający w Łodzi piosenkarz wrócił późnym wieczorem do domu po koncercie z Jastrzębia Zdroju.  Został pobity i okradziony przez dwóch włamywaczy. Teraz Rybiński jest w jednym z łódzkich szpitali.

Jak mówi Michał Kawecki –  odwiedzam Jurka codziennie w szpitalu razem z innymi członkami NOTOCO.  Miejmy nadzieje, że Jerzy  dojdzie do siebie. Brutalnie pobity, jak na razie nie widzi na jedno oko, jednak sam artysta  zapowiada, że następny koncert zagra razem z kolegami  30 lipca . Jerzy jest zawsze optymistycznie nastawiony do życia i uśmiechnięty staramy mu dodać otuchy znam go całe życie i głęboko wierzę w to ,że wyjdzie bez szwanku.
Do obicia doszło w nocy z 17 na 18 lipca. Tradycyjnie po koncercie odwieźliśmy Jurka do domu koło 2.15 dzwoniłem do niego jeszcze czy jest wszystko Oki, jak się okazało później minutę po moim telefonie doszło do tragedii. Cóż tu mówić Jurek wygląda bardzo źle złamane kości oczodołów,  mnóstwo siniaków i bardzo przekrwione białka nie poznałem go w pierwszym momencie.
Łódzka policja potwierdza fakt włamania i pobicia. – Dwóch nieznanych sprawców weszło do mieszkania przez otwarte okno na parterze, a następnie zaatakowało 66-letniego mężczyznę. Łupem sprawców padł laptop, telefon komórkowy i pieniądze.
Funkcjonariusze policji potwierdzają też, że poszkodowany trafił do jednego ze szpitala w Łodzi z obrażeniami twarzy i głowy. Stan zdrowia uniemożliwia na razie przesłuchanie. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży i pobicia.

Jerzy Rybiński to kompozytor, gitarzysta i wokalista. Znanego zespołu No To Co oraz stworzoną wspólnie z bratem Andrzejem, grupą Andrzej i Eliza. Pod koniec lat 70. rozpoczął karierę solową własną kompozycją z tekstem Małgorzaty Maliszewskiej „Deszcz w obcym mieście”.

Trzymamy kciuki za Jurka!

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

3 komentarze Jerzy Rybiński, członek NOTOCO- pobity!

You must be logged in to post a comment.