,  

Jaki jest na prawdę Adam Darski?

ImageAdam Darski na scenie wciela się w diabła, w rzeczywistości to wykształcony i spokojny facet.


Na onet.pl znaleźliśmy obszerny wywiad z Nergalem , facetem Dody. Wywiad z Nergalem przeprowadził magazyn Activist i jak się okazuje nie taki diabeł straszny jak go malują.

Kilka fragmentów z wywiadu.

Chodzi tylko o muzykę? Nie jesteście wyznawcami Szatana?

Jesteśmy wyznawcami człowieka. Brzmi arogancko, ale takie są fakty. Poprzez naszą twórczość chcemy zaznaczyć naszą odrębność, suwerenność. Każdy jest wyjątkowy i ma potencjał równy boskiemu.
(…) Mam bardzo liberalne poglądy, ale nie analizuję ich już tak dogłębnie jak kiedyś. Nie uznaję żadnej siły nadrzędnej i to pewnie wydaje się ludziom takie demoniczne. Moim zadaniem na ziemi jest uczynić moje życie pięknym, wolnym, wartościowym i szczęśliwym. Jestem ponad fałszywą moralnością tłumu i sam kreuję swoje życie według zasad, które sam sobie ustalam(…)

Palenie Biblii to tylko teatr na scenie?


Bunt rodzi się w sercu albo w głowie. Scena jest natomiast zwierciadłem tego, co dzieje się w nas. Szatan jest dla mnie metaforą, symbolem, archetypem rebelii. Reprezentuje te cechy, które wydają mi się bardzo bliskie i decydujące dla naszego jestestwa: ambicja, niezależność, nonkonformizm, samodzielne myślenie. Dlaczego więc mam go odrzucać?

Rodzicie nie mają pretensji do Adasia chociaż są zagorzałymi katolikami. Czasem przychodzą na koncerty. I chociaż w Polsce Nergal pozywany jest do sądów za to , że na scenie palił Biblię, za granicą jest spokój. Ludzie patrzą zupełnie inaczej na to co robi. Behamoth skupia na swoich koncertach ludzi, którzy oczekują pewnych zachowań z ich strony i ich ciągle głośnych i mocno brzmiących piosenek. Bilety nie są przeznaczone ani dla dzieci ani dla starszych osób ale też nie zabronione.

Jest spokojnie. Spotykam się z dużym zrozumieniem, sympatią i szacunkiem-
mówi Darski w rozmowie z onety.pl .Gdy zostali poznani w Polsce na ich koncerty przychodzi dużo różnych osób. Od emo, przez faceta w krawacie, po porządnie wyglądającą kobietę w średnim wieku (śmiech). Czasami nawet pytaliśmy, co tu robią i czy nie pomylili imprez (śmiech).
Stanach zaś Ludzie są bardziej różnorodni.: młodzi, starzy, grubi, chudzi, czarni, biali, żółci… Pełen koloryt, mówię ci (śmiech)

Gdy tylko kończy się koncert, zmywają makijaż i … idą spać!

Najczęściej za sceną czeka na nas butelka Danielsa, wódka, dwie kraty piwa i kubeł lodu. Siadamy, pijemy i analizujemy koncert. Jeżeli jest jakiś pomysł, to przenosimy się gdzie indziej, ale najczęściej jesteśmy tak zmęczeni, że bardziej cenimy sobie relaks. Regeneracja sił podczas trasy to podstawa dobrego koncertu. To grzeczni chłopcy i już nie demolują hoteli.

Co robisz, kiedy w supermarkecie dzieci krzyczą: „Mamo, mamo, to ten chłopak Dody!”?


Uśmiecham się i robię to, co chcą. Czyli prawie wszystko (śmiech). Jak dziecko przychodzi z kartką po autograf, to mam powiedzieć: "Sp…j"? Chcesz zdjęcie, to masz i już. Nie robię nikomu pod górkę, z natury jestem uprzejmy. Zwłaszcza że to są przeważnie sympatyczne reakcje i ciężko na nie reagować inaczej.

Będzie Nergal w "Tańcu z gwiazdami"?

 W "Tańcu z gwiazdami" nie, ale dostałem propozycję od "Robią Gwiazdom po Lodzie" i… poważnie się zastanawiam (śmiech).

Zmieniliście zdanie o Nergalu?

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.