Jak będzie wyglądał sarkofag Pary Prezydenckiej?

 Mimo sprzeciwów mieszkańców Krakowa i okolic oraz  milionów Polaków, Para Prezydencka spocznie na Wawelu wśród królów i bohaterów Polski. Jak będzie wyglądało miejsce ich spoczynku?


Znane są już niektóre szczegóły projektu grobowca. Będzie zrobiony z ciemnego marmuru, kolorystycznie dopasowanego do posadzki w krypcie. Zaprojektuje je krakowskie biuro architektoniczne – donosi Fakt.

Architekci bardzo starają się by prace na miejscem pochówku Pary Prezydenckiej było gotowe na niedzielę,  na dzień pogrzebu.

Podwójny sarkofag będzie miał 170 centymetrów szerokości i 250 centymetrów wysokości. Zostanie umieszczony po lewej stronie krypty – czytamy na tabloidzie. Być może na sarkofagu będzie  chorągiew Prezydencka, która została sprowadzona do Polski przez Ryszarda Kaczorowskiego i przekazana na ręce Lecha Wałęsy.

Tymczasem chodzą słuchy, że Jarosław Kaczyński jest namawiany przez PiS by startował w wyborach Prezydenckich, by wykorzystał sytuację i serca Polaków, którzy opłakują śmierć jego brata Lecha. Bracia Kaczyńscy mieli w planach by Zyta Gilowska startowała na Prezydenta w wyborach na jesieni.

Chcecie Jarosława na Prezydenta? A może Zytę Gilowską?


scan/Fakt

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.