Ile płacą z naszych pieniędzy pracownikom TVP!

ImagePłacimy co miesiąc abonament, chociaż z wielu z nas nie ogląda telewizji publicznej. Ale mus to mus! Jak za komuny!


Fakt wyliczył, że 4100 osób musi co miesiąc płacić abonament by gwiazdy TVP dostały sowite wynagrodzenie za pokazywanie się na wizji, chociaż nie koniecznie każda z tych osób ogląda te twarze w swoim telewizorze.

Jak dowiedział się Fakt – Ponad 2300 osób łoży na wynagrodzenie prezentera "Wiadomości" Piotra Kraśki. Lis dostaje co miesiąc 70 tysięcy, Kraśko – 40 tys. złotych.

Lis prócz 70 tysięcy bierze jeszcze kasę za wyprodukowanie swojego publicystycznego programu. Na zarzuty, że jest przepłacany, odpowiada, że jego program zarabia dla TVP miliony na reklamach- donosi Fakt.

Zarobki w TVP są utajnione i chociaż to my z właśnie kieszeni zasilamy kieszenie pracowników telewizji publicznej , nie mamy jak na razie prawa wiedzieć ile im do tej kieszeni wpada co miesiąc.

Te zarobki powinny być jawne. Muszę wiedzieć, ile zarabiają w TVP, skoro pensje dostają z moich pieniędzy – oburza się prof. Wiesław Godzic . Olbrzymie wynagrodzenia nie przekładają się na jakość programów, nie mówiąc o wypełnianiu misji. To nienormalna sytuacja – uważa.

Cała prawda, w końcu co raz mnie j ludzi ogląda TVP1 czy TVP2, z rana Kawa czy Herbata, póki nie ruszy Dzień Dobry TVN. I na tym koniec, czasem Teleexpress jeszcze ktoś obejrzy i o 19:00 bajkę dal dzieci.

– Wysokość zarobków powinna przekładać się na jakość programów, a wystarczy spojrzeć na wyniki oglądalności TVP w porównaniu z telewizjami prywatnymi, by to ocenić – potwierdza Faktowi Andrzej Sadowski, ekonomista z Centrum im. A. Smitha.

Póki telewizja publiczna będzie polityczna, ciężko będzie przebić głową mur, by zobaczyć na co wydajemy nasze pieniądze.

A to lista niektórych gwiazdek TVP, ile zarabiają co miesiąc, chcielibyście zarabiać tyle?

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.