Identyfikacja zwłok była koszmarem!

Ciała były porozrywane, ubrania i rzeczy porozrzucane. Identyfikacja zwłok po katastrofie okazała się wielkim ciosem.


Jarosław Kaczyński poleciał do Smoleńska by zidentyfikować ciało brata , prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Takiego widoku nikt się nie spodziewał.

Trzymał się dzielnie, ale jak zobaczył zwłoki prezydenta, nadszedł kryzysowy moment. Wszyscy byliśmy wstrząśnięci tym widokiem – opowiada Maks Kraczkowski o Jarosławie Kaczyńskim Super Expressowi. Wszystko wyglądało koszmarnie. Porozrzucane fotele, ubrania, dokumenty – a wokół szczątki samolotu. Widziałem te ciała. To było straszne. Człowiek czuł się jak w mogile .

Inni politycy również są przerażeni tym co zobaczyli.

Coś przerażającego. Nikt, kto nie widział miejsca katastrofy lotniczej, tego nie zrozumie. To jest szokujący widok – mówi Adam Bielan. – Stałem obok ciał moich kolegów i koleżanek, których Pan Bóg zabrał do siebie. Nie ma słów, by opisać, co tam zobaczyłem – dodaje Brudziński.

Zobaczyliśmy wiszący gdzieś na gałęzi żakiet Grażyny Gęsickiej. Ten z czarnymi guzikami. Płakaliśmy… – opowiada jeden z polityków PiS.

Leżały trzy ciała: pana prezydenta Kaczyńskiego, pana prezydenta Kaczorowskiego i wicemarszałka Senatu Krzysztofa Putry. Ciało prezydenta było rozczłonkowane. Noga i ręka były oderwane od korpusu. Nie chcę o tym mówić… – opowiada łamiącym się głosem współpracownik prezesa PiS.

– Jak prezes Kaczyński zobaczył ciało swojego brata, miał moment kryzysu… Ale zniósł całą sytuację bardzo mężnie. Co chwila dzwonił do córki prezydenta Marty Kaczyńskiej, opowiadał o tym, co widzi… – mówi nam jeden z posłów PiS. – Prezes bardzo dzielnie się trzymał. W moim odczuciu występował jako ojciec rodziny. Rodziny, której członkowie ponieśli tam śmierć – mówi wzruszony Brudziński.

Ten widok zapamiętają na długo może i do końca życia!

Trumna Prezydenta będzie wystawiona we wtorek, jednak nie będzie otwarta. Prezydent odniósł zbyt wielkie rany by wystawiać je publicznie.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.