Herbuś wściekła na Piotrowską

 Karolina Korwin-Piotrowska prowadząca Magiel towarzyski o związku Herbuś i Trelińskiego swojego czasu powiedziała: Niezłego lachonka sobie wziął. Szykuje się sprawa w sądzie!


To, co usłyszałyśmy w programie, to dno totalne! – mówi w Super Expressie agentka tancerki. Nie zostawimy tego. Mamy pewne plany. Ciekawe jesteśmy, jaka będzie reakcja pani Korwin-Piotrowskiej na to. Sprawą zajmie się nasz prawnik. To jest szokujące dla nas, że ta pani użyła takich epitetów. Każdemu wyraz "lachon" kojarzy się jednoznacznie negatywnie. Najgorsze jest to, że ta pani powiedziała to całkiem świadomie.

Nie koniecznie sprawa musi skończyć się wyrokiem, bo słowo "lachon" czy "lachonek" może być odbierane różnie, nie koniecznie negatywnie.

Wyraz "lachonek" może być używany w sensie zarówno pozytywnym, jak i negatywnym –
wyjaśnia dr Katarzyna Kłosińska, językoznawca z wydziału polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pozytywnym – gdy zachwycamy się wyglądem dziewczyny. Negatywnym – gdy chodzi o dziewczynę, którą można poderwać, i to w wiadomym celu. Wówczas dziewczynę traktuje się jak towar – nie liczy się jej inteligencja czy inne walory. Czy się za to obrażać, czy nie – to kwestia indywidualna. To zależy od tego, czy kobieta chce być sprowadzana do roli atrakcyjnej ozdoby mężczyzny, czy nie.

Herbuś poczuła się urażona, więc…. ozdobą chyba nie chce być Trelińskiego.


Kapif

Kapif

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.