,  

Hanna Lis wraca na wizję

ImageDużo się pisze o Hannie Lis bo temat jest dość ciekawy.


Wczoraj Krajowy Rejestr Sądowy uznał, że nowy zarząd Telewizji Polskiej, czyli pełniący obowiązki prezesa Piotr Farfał oraz członek zarządu Tomasz Rudomino, jest zgodny z prawem. Prośbę o opinię w sprawie legalności decyzji rady nadzorczej TVP, która zawiesiła dotychczasowy zarząd, złożył Andrzej Urbański, do dziś prezes Telewizji Polskiej.

Szefowa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP Aleksandra Zawłocka zdecydowała, że Hanna Lis będzie prowadzić styczniowe wydania Wiadomości, sztandarowego programu informacyjnego Jedynki.

Zawłocka uzasadnia, że zarząd stacji nie zmienił kontraktu z Hanną Lis, w którym została zawarta ilość programów w miesiącu, które dziennikarka ma poprowadzić.
Hanna Lis, która wcześnie zapowiadała, że poprowadzi dzisiejsze wydanie Wiadomości, nie pojawiła się w redakcji. – Skoro zostałam wykreślona z grafiku, to już nie było sensu walczyć – mówi Lis.
 Dziennikarka przyznaje, że o powrocie do Wiadomości dowiedziała się w niedzielę wieczorem od prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego.
 – Dziś w południe spotkałam się w tej sprawie z panią Zawłocką, która potwierdziła mi, że w styczniu wracam do pracy – dodaje w rozmowie z "Rz" Hanna Lis.
 Prezenterka została odsunięta od prowadzenia programu 10 grudnia przez szefa redakcji Wiadomości Krzysztofa Raka, który uzasadniał swoją decyzję "utratą zaufania".
Według informacji "Rz" właśnie Rakowi szefowa AI TVP nakazała przywrócenie Hanny Lis.
Aleksandra Zawłocka odmówiła komentowania sprawy, telefon Krzysztofa Raka milczy.

foto/Fakt

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.