, ,  

Gwiazdy w ciąży wspierają ideę bankowania krwi pępowinowej

Wiosenny baby boom na dobre zagościł wśród polskich Gwiazd. Już niedługo kilka z nich zostanie mamami. Małgorzata Socha, Dorota Czaja oraz Anita Sokołowska, oprócz tradycyjnych przygotowań do powitania swoich pociech, postanowiły już teraz zabezpieczyć ich zdrowie. W tym celu 10 maja spotkały się z dr Tomaszem Baranem z Polskiego Banku Komórek Macierzystych, by porozmawiać o bankowaniu krwi pępowinowej, które jest inwestycją w zdrowie dziecka i jego najbliższych.

 

Ciąża to wyjątkowy czas pełen emocji, planów i nadziei, że zapewniło się dziecku wszystko, co najlepsze. Coraz częściej przyszłe mamy, oprócz kompletowania wyprawki i wyposażenia pokoiku dla dziecka, do listy „rzeczy niezbędnych” dodają pobranie podczas porodu krwi pępowinowej.

Na ten właśnie krok zdecydowały się również znane Gwiazdy spodziewające się pierwszych pociech: Małgorzata Socha, Dorota Czaja oraz Anita Sokołowska. Wiedzą one doskonale, że zabezpieczenie cennych komórek macierzystych z krwi pępowinowej może w przyszłości pomóc im przygotować się na najtrudniejsze wyzwania, z jakimi być może będą musiały się zmierzyć. Dlatego też spotkały się z dr Tomaszem Baranem z Polskiego Banku Komórek Macierzystych (największego banku w Polsce), by porozmawiać o krwi pępowinowej.

Jest mi niezmiernie miło, że Panie Małgorzata Socha, Anita Sokołowska i Dorota Czaja popierają ideę bankowania krwi pępowinowej oraz dają przykład innym mamom, że warto spotkać się z lekarzem lub konsultantką medyczną banku, by móc świadomie podjąć decyzję o zabezpieczeniu krwi pępowinowej. Przyszli rodzice muszą pamiętać, że można ją pobrać tylko podczas porodu, dlatego warto odpowiednio wcześnie o tym pomyśleć – mówi dr Tomasz Baran, Polski Bank Komórek Macierzystych.

Podczas spotkania Panie miały możliwość dowiedzieć się m.in. dlaczego krew pępowinową nazywa się bezcennym darem, jak wygląda jej pobranie, jak długo można ją przechowywać, w leczeniu jakich chorób standardowo wykorzystuje się komórki macierzyste z krwi pępowinowej oraz jakie możliwości daje ich zabezpieczenie. Spotkanie było również okazją do zadania pytań, wyjaśnienia wszelkich wątpliwości i skonfrontowania swojej wiedzy na temat krwi pępowinowej z aktualną wiedzą medyczną.

Biorąc pod uwagę, że baby boom wśród polskich Gwiazd nadal trwa, można przypuszczać, że również inne znane mamy zdecydują się zabezpieczyć krew pępowinową swojego dziecka i tym samym dołączą do grona osób wspierających tę ideę.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Comments are closed.