,  

Gwiazdy na Rajdzie z Seatem

Pierwsza edycja Rajdu Polski Kobiet zakończona!

W dniach 17-19 czerwca odbyła się pierwsza edycja Rajdu Polski Kobiet. SEAT-y Altea  4×4 Freetruck udostępnione przez Iberia Motor Company S.A., generalnego importera SEAT-a na polski rynek, przebyły ponad 300 km rajdu, na trasie którego rywalizowały na kilku odcinkach specjalnych. Auta prowadzone przez załogi składające się wyłącznie z kobiet przebyły drogę z Warszawy do Białegostoku.

Organizatorem oraz kreatorem rajdu jest Fundacja Teraz Kobiety, której działalność skupia się na propagowaniu profilaktyki onkologicznej oraz aktywnej i dynamicznej walki Kobiet z nowotworem. Celem Fundacji jest wcielanie w życie innowacyjnych projektów na terenie całego kraju, które będą motywowały oraz inspirowały Kobiety do zmiany swojej świadomości w zakresie potrzeby przeprowadzania cyklicznych badań profilaktycznych.

17 czerwca o godzinie 17:30 w hotelu Le Meridien Bristol w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona  profilaktyce onkologicznej, jednocześnie odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej edycji Rajdu Polski Kobiet. W obecności licznie przybyłych gości, sponsorów, patronów, partnerów, współorganizatorów, organizatorów, stacji telewizyjnych, radiowych i prasy – ceremonii otwarcia dokonała Martyna Wojciechowska i Jarek Kazberuk, którzy są oficjalnymi twarzami Rajdu, oraz Witold Prószyński – Komandor Rajdu. Na konferencji obecne były wszystkie zgłoszone załogi rajdowe, wśród czterdziestu dwóch uczestniczek była między innymi: Ewa Gawryluk, Dorota Kamińska, Natasza Caban, Jadwiga Gryn.

Dnia 18 czerwca o godzinie 08:30 spod hotelu Le Meridien Bristol w Warszawie wystartował pierwszy Rajd Polski Kobiet. Łączna długość trasy rajdu to ponad 300 km, 4 próby – odcinki specjalne, ponad 20 miast i miejscowości, przez które przejechały załogi promując badania i profilaktykę onkologiczną (m.in.: Warszawa, Białobrzegi, Trzcianka, Wyszków, Długosiodło, Nowogród, Łomża, Kiermusy, Tykocin). Załogi jechały odpowiednio przygotowanymi do rajdu off road autami. SEAT oddelegował do tego celu auta z napędem 4×4 dysponujące 2.0 litrowymi jednostkami diesla legitymującymi się mocą 170 KM nie zapominając przy tym o ochronie środowiska, czyli małym spalaniu oraz niskiej emisji CO2 do atmosfery – SEAT-y Altea Freetruck.

Na Trakcie Choroskim  odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów oraz certyfikatów ukończenia pierwszej edycji Rajdu Polski Kobiet. Przez całą trasę rajdu załogom towarzyszyła ekipa filmowa TVN oraz wiele innych mediów.

Jednocześnie w trakcie Rajdu prowadzone były bezpłatne badania mammograficzne oraz prowadzona była akcja poboru krwi. W Warszawie, Łomży i Białymstoku udostępnione były dla Kobiet mammobusy. W akcję włączyło się także kilka placówek medycznych, które w czasie trwania rajdu umożliwiły bezpłatne badanie mammograficzne i cytologiczne. Są to:  Centrum Onkologii w Warszawie, Białostockie Centrum Onkologii, Klinika Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Za ostatnią załogą podążał mammobus, który świadczył usługi w tych miejscowościach, w których nie było mammobusu stacjonarnego.

W wyniku podjętej inicjatywy wykonano 63 cytologie, 108 mammografii, a honorowymi dawcami krwi zostało 115 osób.

Dzięki inicjatywie Rajdu Polski Kobiet – Fundacja Teraz Kobiety jeszcze raz przypomniała wszystkim jak ważna jest idea dynamicznej walki Kobiet z nowotworem. To profilaktyka jest najprostszym czynnikiem poprawiającym skuteczność leczenia  i  zapobiegania chorób nowotworowych u Kobiet.


VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

You must be logged in to post a comment.